Güzellik

Karma Cilt Maskeleri

2 kat daha endişeye neden olan karma ciltler için karma cilt maskelerinin en iyisine karar vermek oldukça zor olabiliyor. Karma ciltler hem kuru hem de yağlı olmaktadır. Bu tür ciltler daha çok bakım gerektirmektedir. Cildin temizliğinin sağlanarak nem dengesinin korunması için kaliteli ürünlerden yararlanılmalıdır.

Yüzün T bölgesi olarak adlandırılan alın ve burun bölgesi karma ciltlerde genellikle yağlı olan kısımdır ve cildin diğer bölümleri kuru olmaktadır. Cildin T bölgesinin yağdan arındırılması ve temizlenmesi gerekir. Bununla birlikte diğer bölgelerinin ise yine uygun bir temizleyici ile temizlenip nemlendirilmesi gerekecektir.

Karma Cilt Maskesi

Karma Cilt Doğal Bakım

Karma cilde sahip olanlar ciltlerlini günde 2 defa temizlemelidirler. Cildin bakteri ve mikroplara maruz kalmaması için 5 günde bir yüz havlusunun değiştirilmesi gerekir. Bununla birlikte tercih edilen kozmetik ürünlerinin karma ciltler için olduğuna dikkat edilmelidir. Karma cilt doğal bakım ürünü olarak muzun yüksek miktarlarda ki magnezyum, potasyum ve folik asitten faydalanılabilir ve bu sayede cildin erken yaşlanması önlenebilir. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta muzun yağlı ciltlerde sivilcelere neden olduğudur. Cilt gözeneklerinin kapatılmasında ve temizlenmesinde yumurta ve yoğurt karışımı kullanılabilir.

Karma Ciltler İçin Nemlendirici

Karma ciltlerde dikkat edilmesi gereken diğer bir konuda cildin nemlendirilmesidir. Karma ciltler için nemlendiricilerden yararlanılması önerilir. Ancak öncesinde yine karma ciltler için olan bar veya temizleme jelleri ile cildin temizlenmiş olması gerekir.

Yanakların kuruyup alnın ve burun kısmının yağlandığı ciltler için bayanlar arasında önerilerde bulunulan Florylis nemlendirici krem kullanılabilir. Fiyat bakımından biraz pahalıdır. Ancak kullanıldığında ciltte ki değişim ilk kullanımda kendini belli edecektir. Veya evde yüksek oranda su içeren salatalık maskesinden ve bal maskesinden de yararlanılabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu