Moda

2014 Gelin Başı Modelleri

Kıyafetlerin trendleri her yıl değişir de, saç modelleri bu değişime ayak uydurmaz mı? 2014 gelin başı modelleri de yılın trendlerine uyum sağladı ve büyük değişime uğradı. Artık mükemmel görünen bir gelin olmak için doğru gelinlik modelini seçmeniz yeterli değil. Seçtiğiniz saç modeli de hem modaya uygun hem de seçtiğiniz gelinliğe uygun olmalıdır. Bu da yetmiyor; düğününüzün gerçekleşeceği mekana da uygun bir saç seçmelisiniz.

2014 Gelin Başı Modelleri
2014 Gelin Başı Modelleri

Gelin Başında Kurtarıcı Model: Saç Topuzu

2014 yılının başlamasıyla birlikte gelin başı tasarımlarındaki en büyük değişim de saç topuzlarında karşımıza çıkıyor. Artık sıkı sıkı toplanmış bir topuza asla geçit verilmiyor. Çünkü 2014 gelin başı modelleri saçların biraz daha dağınık ve serbest görünmesini zorunlu kılıyor. Kenarları açık bırakılan, sadece ortası toplanarak duvak takılan gelin başı modelleri ise bu yılın favori saç modeli oldu.

2014 Gelin Başı Modelleri
2014 Gelin Başı Modelleri

Hem kır düğününe hem de salon düğününe uygun olan bu model makyajınızı daha fazla ön plana çıkardığı için sizin de tercihiniz olabilir. Ancak sadece kır düğünü yapacaksanız ve daha doğal bir gelinlik seçtiyseniz bu durumda saçlarınızın tamamını açık bırakmanız çok daha doğru bir seçim olacaktır.

Alt topuzlar ve yan topuzlar da bu yılın gelin başı modelleri arasında dikkat çekiyor. Kısa saçlılar bu modelleri tercih etmemeli. Çünkü kalın bir topuz için saçların uzun olması gerekiyor. Örülerek toplanmış saç topuzlarında ise hafif yandan yapılan topuz modellerinin daha şık göründüğünü hatırlatalım.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Gelinliklerin en önemli sorunları saç topuzu yani gelin başı. bu konuda son trendlere bakmak lazım çünkü her an saç modelleri değişebiliyor ve siz takip etmediğiniz de çok klişe kalabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu