Güzellik

Saç Boyama Sanatı

Kadınlar, her zaman bakımını kendilerince yapmak isteyen bireyler olduğunca bu konuda dikkat etmeleri gereken durumlar da artmaktadır. Birçok kadın gibi siz de saçlarınızı evde, kendi başınıza boyamak istediğinizde bunun için bazı ayrıntıları gözden kaçırmadan dikkat ederek yapmalı, dikkat edeceğiniz bu ayrıntılar ile beraber hem saç sağlığınızı koruyabilir hem de kendi başınıza en iyi şekilde saçlarınıza boyama uygulamasını kolaylıkla yapmış olabilirsiniz.

Sarı saç rengi
Sarı saç rengi

Öncelikle saç boyasını alacağınız marka önemlidir. Saç boyama yapmadan önce saç boyasında seçiminizi bir markette ya da benzeri bir alışveriş yapacağınız alan içerisinde ürünün ambalajında ki fotoğrafa göre değil, katalog seçimine göre renk seçiminizi yapmanızı tavsiye ederiz. Bu duruma göre saçlarınızda sadece renk değişikliliği için boya seçimi yaparken; beyaz kapatma için beyazları kapatan saç boyalarını tercih edin. Her saç boyasının saçların beyazlığını kapatacak özelliği olmayabilir.

Saç boyama esnasında cildinize dikkat!

Cilt sorunları yaşamamak adına kimyasal ürünler olan saç boyalarının cildiniz için zarar vermesini engellemeniz gerekir. Saç boyama esnasında saçlarınıza süreceğiniz boya ile beraber cildinizi korumalı, cildinizde herhangi bir sorun yaşamamak adına dikkatli bir şekilde sadece saçlarınıza yetişecek şekilde boyayı kullanmaya özen gösteriniz.

Karamel Sac rengi
Karamel Sac rengi

Her mevsime göre saç rengi değiştirebilmeniz mümkün olabilir. Ansak bir saç boya seçimi konusunda dikkat edeceğiniz nokta, apayrı ya da bambaşka renkler yerine, yakın renkler ile beraber saçlarınızda ki eski boyayı kapatarak yeni boyaya geçişi kolaylıkla yapabilmeniz olmalıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. SAç renkleri kadınlar için en önemliii şeylerden birisi. Eğer saç renklerinizle oynamak istiyorsanız kesinlikle mevsimlerle göre hareket edin. 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu