Moda

Orta Boylulara Yakışan Elbise Modelleri

Türk bayanları genelde orta boylu ve değişik beden yapılarına sahiptirler. Kısa boylu kadınlara özel elbise modelleri bayanları daha şık gösterecek ve kendi tarzlarını yaratmalarını sağlayacaktır. Abiye kesimlerde özellikle yırtmaçlı modelleri tercih etmeleri gereklidir. Kilolu yapıya sahipseler koyu renkten yana tercih kullanmaları uygundur. Etek kısmını düz inmeli ve pileli inmemelidir.

Orta Boylulara Yakışan Elbise Modelleri
Orta Boylulara Yakışan Elbise Modelleri

Orta Boylulara Yakışan Elbise Modelleri ve Renk Seçenekleri

Boyu kısa olan bayanlar uzun elbise modelleri ile kendilerini şık gösterebilirler. Yüksek topuklu ayakkabı modelleri ile kıyafetleri daha güzel görünecektir. Kısa boylu kadınlara özel elbise modelleri içerisinde seçilen ayakkabı uyumu ilk olarak bedenin daha uzun görünmesini sağlayacak şekilde olmalıdır. Elbise ayakkabıyı kapatırsa vücut daha uzun görünür.

Orta boylu bir bayan elbise seçiminde renklere de dikkat etmelidir. Kilo problemi yaşıyorsa pastel ağırlıklı elbise modelleri ile kendine uygun bir tarz yaratabilir. Kısa boylu kadınlara özel elbise modelleri içerisinde şifon kumaşlar da çok etkilidir. Saten tarzı kumaşları tercih edecek olanlar ise ince görünüm sağlamak için yüksek topuklu giymeleri gereklidir.

Orta Boylulara Yakışan Elbise Modelleri
Orta Boylulara Yakışan Elbise Modelleri

Orta boylu bayanlar renk ve desen seçimlerinde şıklığını tamamlayacak çeşitleri seçtikleri zaman olduklarından uzun bir görüntüye sahip olurlar. Elbise seçiminde sade ve modern seçimi yaparken kiloları ile uyumlu renk tonlarını seçmeleri gereklidir. Zayıf bir bayan siyah renkli elbiseyi kesinlikle giymemelidir. Orta boylu bayanların yapıları gereği inci sivri topuklu ayakkabı modelleri onlar için idealdir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kısa boylu kadınları düşünmeleri iyi olmuş. Uzunlara zaten elbiseler yakışıyor. 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu