Güzellik

Islak Makyaj Nedir? Kuru ve Yağlı Ciltlerde Islak Makyaj Nasıl Uygulanır?

 

Islak Makyaj Nedir? Kuru ve Yağlı Ciltlerde Islak Makyaj Nasıl Uygulanır?

Likit aydınlatıcılarla ışık gölge oyunları yapılarak, kusurların kapatıldığı, yüzün keskin hatlarının vurgulandığı en iyi makyaj tekniklerinden birisi de ıslak makyajdır. Renkli nemlendiriciler ile  hazırlanan zeminde likit uygulama ve ışıltılı far ile koyu /açık tonlarında allık ile çarpıcı bir etki yaratılır.
Cilt Tiplerine Göre Islak Makyaj Nasıl Olmalıdır?
Kuru ciltlerde ıslak makyaj
Islak makyaj kuru ciltler için bulunmaz nimettir. Çünkü kullanılan renkli nemlendiriciler kuru ciltleri daha canlı gösterecektir, tüm yüzde mat bir görüntü istenmediği için pudra yüzün tamamına uygulanmaz. Ayrıca ille de pudra kullanımı istenirse T şeklinde olmalıdır.
Eğer yüzünüzün tamamına yakın kısmında parlak bir görünüm istiyorsanız, likit aydınlatıcıyı ince yapılı fondötenin altında kullanabilirsiniz.

 Yağlı ciltlerde ıslak makyaj
Öncelikle cilt tipine uygun fondöten önerilir.  Islak makyaj yaparken yağlı ciltler, aydınlatıcıyı bölgesel kullanmalıdırlar.  Aydınlatıcılara alternatif dudak parlatıcılarıdır, yağlı ciltler ıslak makyajda ciltlerindeki yağlı bölgelerden yararlanabilirler.
Islak makyaj aydınlatıcı bölgeleri, burun üstü, çene ortası, üst dudak kıvrımı, göz pınarlarına, elmacık kemiği üstüne uygulanabilir. Toprak yada bakır tonlarını koyu ışıltılı allıklar da, metalik tonlar veya altın  tonlarını açık ışıltılı allıklar da kullanabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu