Moda

Bileklik Modası ve Akımı

 

Bileklik Modası ve Akımı

    Günümüz genç modasında aksesuar olarak en öne çıkanı bileklik oluyor. Özellikle cool bir hava verip bileklik modasına uymakla beraber bu bilekliklerde kıyafetlerle kombinlenebiliyor. Ayrıca birbirinden farklı renklerde, farklı yaz ve farklı maddelerden yapılmış binlerce hatta milyonlarca bileklik çeşidinin olması bir kişide birden fazla bilekliğin bulunmasını sağlıyor. Şuan tarz olan bileklikler tumblr tarzı denilen yani birbiri içinde halat gibi görünen renkli iplerin bir araya glip oluşturduğu bilekliklerdir. Bu bileklikler sadece ip çeşitle değildir.
    Tıpkı yüzükteki alyans kısmı gibi bilekliklerin üzerinde tam bileğin üzerine gelen kısma isteğe göre yada hazır olarak çeşitli parçalar takılabiliyor. Ayrıca bileklik çeşitlerinin artmasıyla farklı işlevlerde kullanılabilen bileklikler de ortaya çıktı. Örneğin bilekliğin bileğe temas eden kısmındaki madde ile vücuttaki elektriğin ve olumsuz hislerin dışarı atıldığı öne sürülen bileklikler ortaya çıkmıştır. Bu bileklikler negatif elektriği vücudunuzdan alır ve içinde depolar. Belli aralıklarla toprağa gömüp çıkarttığınızda da içinde depoladığı negatif enerjiyi toprağa verir. Dolayısıyla vücudumuzdaki negatif elektrikten bileklik sayesinde kurtulabilirsiniz. Ayrıca bilekliklerin bir diğer kullanım alanları ise otel, pansiyon ve tatil köyleridir.Bu gibi yerlerin restourant’ları ve diğer hizmetleri ücretli olarak dış insanlarada açıktır. Fakat eğer ödemeyi toplu olarak yaptıysanız restoutantlara vs. Yeniden para vermeyin diye sizin parayı ödediğinizi belirten araç görevinde de kullanılırlar.
    Bileklik kullanımının artmasıyla birlikte tarz bilekliklerin üretimide artmıştır. Fakat genelde genç modada gençler bileklikleri hazır almaktansa kendi istekleri ve zevklerine göre parçalarını dışardan alıp kendi bilekliklerini oluşturuyorlar. Bu nedenle bileklik plarçalarının ayrıca üretiminde gerçekleştirilmektedir. Hatta öyleki sadece bileklik ürünleri ve bileklikleri satan wğazalar ortaya çıkmıştır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu