Sağlık

Diş Ağrısını Geçiren Karanfil

Farklı nedenlerden dolayı oluşan diş ağrısı problemine karşı özellikle karanfil etkili bitkisel çözüm seçeneğini oluşturmaktadır. Ağız kokusu üzerinde etkili olduğu gibi karanfil aynı zamanda diş ağrısı üzerinde etkilidir. Dayanılmaz ağrılara karşı kullanılması ağrının hafiflemesine sağlamaktadır. Diş ağrısı kişide dayanılmaz ağrıların yaşanmasına neden olabilir. Bu nedenle bitkisel çözüm arayanların tercih edebileceği ürün seçenekleri arasında karanfil oldukça faydalı bir üründür. Ağız kokusu üzerinde etkili olduğu gibi aynı zamanda sayısız faydası bulunmaktadır.

Karanfilin Diş Ağrısı Üzerindeki Etkisi

Karanfil içerisinde bulunan eugenol maddesi özellikle hafif ve orta şiddetli ağrılar da uyuşturucu etki oluşturmaktadır. Anti mikrobik etkisi bulunması özellikle diş ağrısı nedeni olan mikroplara karşı etkili olmaktadır. Dişin çürümesine neden olan bakteriler zaman zaman diş ağrısı yaşanmasına neden olabilir. Diş etinde veya dişlerde oluşan problemlere karşı taraf bitkisel çözüm olarak tercih edilebilir.

Herhangi bir yan etki oluşturmadan diş ağrısı tedavisi için tercih edilecek olan karanfil doğru şekilde uygulanması durumunda istenilen etkinin elde edilmesini sağlayabilir. Dişin çürümeye başlaması sürecinde ağrısını azaltmak amacı ile karanfil tohumu ya da karanfil yağı uygulanabilir. Karanfil tohumu kullanırken çürük dişe yakın bir şekilde bekletilebilir. Karanfil yağı kullanacak olanlar pamuk ile aldıkları yağı çürük diş üzerine bastırarak uygulama yapabilirler.

Diş Ağrısına Doğal Çözüm

Hastalıklar ve ağrılar üzerinde özellikle bitkisel ürünler ile etkili sonuçlar almak isteyenler doğru seçimlerle istedikleri sonucu alabilirler. Çürüme nedeniyle dişinizde oluşacak ağrıya karşı kullanacağınız farklı ürün seçenekleri bulunmaktadır. Özellikle diş ağrısına doğal çözüm arayanlar için karanfil ağrının azalması üzerinde oldukça etkilidir. Tohum veya yağı ile uygulama yapılabilir. Diş ağrısını etkilediği gibi mikrop öldürücü etkisi de bulunmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu