Dekorasyon

Dekorasyonda Yerden Tasarruf Etmenin Yolları

Küçük evler için yerden tasarruf etmek son derece önemlidir. Kent hayatında nüfusun artması ile birlikte artık insanlar daha küçük yaşam alanları içerisinde kalmak zorundadır. Bu durum da dekorasyon için ilginç fikirlerin oluşmasını da ortaya çıkarmıştır. Çünkü artık her alanın kullanılmaya ihtiyacı vardır. Evde her alan değerlendirilerek; küçük evlerdeki yaşam alanları da genişletilmeye başlanmıştır.

Dekorasyonda Yerden Tasarruf Etmenin Yolları 1Büyük Dolaplardan Kurtulun

Küçük evleri dekore ederken en fazla yerleştirmede zorlanılan eşyaların başında büyük dolaplar gelir. Büyük dolaplar zaten küçük olan evleri daha da küçük hale getirir. Bu nedenle de dolapların küçük evlerden acil bir şekilde çıkarılması gerekmektedir.

Dolaplar yerine eşyalarınızı koyabileceğiniz farklı yerler kullanabilirsiniz. Merdiven altları bu konuda size gereken yardımı sunar. Her bir merdiven altı çekmece haline getirilir ve içerisine eşya yerleştirilir. Bu sayede de hem alandan tasarruf etmiş olursunuz. Hem de ortada kalan eşyalarınızdan kurtulma şansı elde edersiniz.

Dolaplara alternatif olan yerlerden biri de yatak altlarıdır. Dilerseniz yataklarınızda baza modellerini tercih ederek ekstra alan yaratabilirsiniz. Ya da yatak altına yerleştirdiğiniz kutular sayesinde eşyalarınızı yerleştireceğiniz bir yer elde edebilirsiniz.

Duvar Rafları Kullanın

Kitaplık ya da aksesuarların sergilendiği alanlar evlerin olmazsa olmazıdır. Evi son derece sıcak bir görüntü içerisine yerleştiren bu eşyalar sayesinde kendi karakterinizi yansıtabilirsiniz. Ancak küçük evlerde ekstra bir de kitaplık kullanmak alanın iyice dar olmasına neden olur. Bunun önüne geçmek için de duvarlarda raf kullanabilirsiniz. Bu sayede büyük kitapları bir kenara bırakarak; kendinize duvarda tasarım harikası bir kitaplık oluşturabilirsiniz. Hem alandan tasarruf etmiş olursunuz. Hem de evinizde estetik görünümü arttırabilirsiniz. Duvar rafları dışında alandan tasarruf etmek için niş kullanımını da tercih edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu