Güzellik

Yaza Özel E vitamini Maskesi

E vitamini Maskesi

Kış aylarında soğuktan yıpranan cilt yaz aylarında güneşin etkisiyle yanarak çatlar ve kurumaya geçer. İhmal edilmemesi gereken cildinizi yaz aylarında bakım maskesi ile destekleyebilir ve cildinizi yenilemeye yardımcı olabilirsiniz. Aşağıda vereceğimiz güzellik maskesi tarifi ile yaz aylarında daha canlı ve estetik görünen bir cilde sahip olabilirsiniz.Yaza özel uygulayacağınız güzellik maskeniz ile cildinizin daha sağlıklı görünmesini sağlayabilir ve yaşlanma etkilerini ileriki yıllara rahatlıkla erteleyebilirsiniz.

 

Sıcağın etkisiyle nem kaybı yaşayarak kuruyan cildinizin kaybettiği nemi geri kazandırabileceğiniz gibi cilt gözeneklerin temizlenerek sıkılaşmasına da yardımcı olacaksınız. Cildinizi hem besleyip hem onaran E vitamini maskesi daha parlak ve pürüzsüz bir cilde merhaba demenizi sağlayacaktır.

E vitamini maskesi

Gereken Malzemeler

1 adet E vitamini kapsülü

2 çay kaşığı süzme bal

4 çay kaşığı krema

Maskenin hazırlanması ve uygulanması

Cam bir kase içerisine E vitamini kapsülünü boşaltarak içerisine 2 çay kaşığı bal ve 4 çay kaşığı kremayı ekleyin. Bir tahta kaşık yardımı ile homojen bir kıvama gelene kadar malzemelerin iyice karışmasını sağlayın ve elde ettiğiniz karışımı yüzünüze yumuşak hareketlerle masaj yaparak uygulayın. Cildinizde etkileşimi açısından maskeyi 20 dakika kadar yüzünüzde bekletin ve sonrasında ılık su yardımıyla yine yumuşak hareketlerle maskeyi cildinizden arındırın.

E vitamini maskesini haftada 1 kez cildinize düzenli şekilde uygulayarak yaz aylarında bile cildinizin ışıl ışıl görünmesini sağlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu