Güzellik

Yağlı Ciltler için Portakal Yağı Maskeleri

 

Yağlı Ciltler için Portakal Yağı Maskeleri

Yağlı cilt, gözenekli yapısı ile cilt problemlerine en açık ciltler arasındadır. Gözeneklerinin iri olması yağlı ciltleri akne, siyah, nokta ve sivilce problemine açık hale getirmektedir. Aslında karşıdan bakıldığında sorunsuz hatta şanslı bir cilt tipi gibi görünse de durum hiç de böyle değildir.
Yağlı ciltler, özellikle derinlemesine temizlenmediğinde yıpranmaya ve pürüzlü görünüme açık hale gelir. Yağlı ciltlerin, yaşlanmaya karşı daha dirençli olma gibi bir takım avantajları vardır ancak en çok bakım ve özen isteyen cilt tipleri arasındadır.
Portakal yağı, yağlı ciltlerin bakımında oldukça etkili bir bitkisel üründür. Portakal yağı ile hazırlanan maskeler, yağlı ciltleri derinlemesine temizleyerek cilde hayat verir.
Yağlı ciltleri temizleyen portakal yağı maskesi
Yağlı ciltlerin olası cilt problemlerinden korunması için öncelikle derinlemesine temizlenmesi gerekir. Yağlı ciltler için oldukça etkili bir temizleme maskesi, bir kaşık portakal yağı, yarım muz ve bir çorba kaşığı soda karıştırılarak hazırlanabilir. Muz ile portakal yağı ve soda özdeşleştirilerek hazırlanan maske  cilde yüzük parmağıyla masaj yapılarak uygulanır ve 10 dakika sonra ılık su ile yıkanır.

Yağlı ciltleri nemlendiren portakal yağı maskesi
Yağlı cilt, nem ihtiyacı olmayan cilt anlamına gelmemektedir. Cildin yağlı olmasıyla nemli olması farklı ifadelerdir. Eğer cildiniz yağlıysa ve pürüzlü görünümünde artık olmuşsa, pürüzsüz dokusunu giderek kaybediyorsa cildinizi nemlendirmeniz gerekir. Cildinizin nem dengesinin sağlıksız olması, cilt sağlığını da tehdit eder.  Yağlı ciltleri nemlendiren doğal maske, bir çorba kaşığı portakal yağına bir çay kaşığı bal ve bir tatlı kaşığı zeytinyağı karıştırılarak hazırlanır. Yağlı bildi nemlendiren portakal maskesi, ciltte 15 dakika bekletilerek cilt yıkanır.

Yağlı ciltleri parlatan portakal yağı maskesi
Yağlı ciltlerden fazla yağ tabakasını arındırarak, cildi pürüzsüz bir görünüme kazandıran ve cildi  parlatan bir maske yapmaya ne dersiniz! Yağlı ciltleri parlatmak için bir çorba kaşığı portakal yağı, bir dilim salatalı rendesi, bir tatlı kaşığı domates suyu, bir çay kaşığı nane ve bir tatlı kaşığı limon suyu karıştırılarak, bu karışım 15 dakika ciltte bekletilir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu