Teknoloji

SQL Backup Üzerinden Yedekleme ve Mail Bildirimi

SQL Backup Üzerinden Yedekleme ve Mail Bildirimi hakkında merak edilen her şey yazımızda yer almaktadır. Sql backup üzerinden otomatik yedekleme işlemi nasıl yapılır? Sql backup hakkında işlem detaylarını sizlere sunuyoruz.

Sql backup ile otomatik yedekleme ve mail bildirimi hakkında kullanıcılar detaylı bir araştırma gerçekleştiriyor. Uygulamanın nasıl yapılacağı konusunda bir çok soru işareti bulunuyor.

Sql backup, database üzerinde yedekleme desteği verir. Günümüzde dataların kapladığı alan sürekli olarak büyüyor. Bu nedenle başarılı bir şekilde saklanması ve yedeklenmesi gerekiyor. Bu işlem ise sql backup üzerinden sağlanıyor. Dilerseniz farklı bir sunucu üzerinden bilgilerinizi yedekleyebilirsiniz. Sql backup otomatik olarak yedekleme işlemi nasıl yapılır?

İşlem Nasıl Yapılır?

Dünya üzerinde pek çok kullanıcı sql backup üzerinden otomatik yedekleme ve mail bildirimi desteğinden yararlanıyor. Bilgilerin sağlıklı bir şekilde yedeklenmesi gerekir. Sql backup bu alanda sizlere pratik bir destek verir.

  • İlk olarak sql server programının çalışabilmesi için sgl sever ve sql sunucu agent servisleri aktif olmalıdır.
  • Sql server üzerinden oturum açınız.
  • Server type kısmından servis türünü tercih ediniz.
  • Server name alanını doldurunuz.
  • Bu işlemleri yaptıktan sonra karşınıza logon tercih kısmı çıkacaktır. Bu bölümde seçmek istediğiniz alanı işaretleyiniz.
  • Yeni bir plan oluşturunuz.
  • Kayıt işleminden sonra data çeşitleri databaselerde yedeklenecektir.

SQLBackupAndFTP Nasıl Kurulur?

SQLBackup ücretsiz bir şekilde kullanılabilir. İndirme sonrasında gelen ekran üzerinde yüklemek istediğinizi seçin ve kurulumu tamamlayın Kurulum bittikten sonra Windows başlat menüsünde programı görebilirsiniz. Prgoramı ilk kez açtığınızda SQL Servera bağlanmanız için Connection paneli gelecektir.

Yedeklemek istediğiniz veri tabanını seçmek için ‘Selected Databases’ bölümüne tıklayın. Açılan pencere üzerinde yedeklemek istediğiniz database isimlerini seçin. Sistem üzerinde ‘Backup All Non-System Database’ kısmını işaretlediğiniz zaman otomatik olarak tüm veritabanı seçilir. Otomatik site yedekleme işlemini seçtiğinizde daha sonraki süreçte Database siz seçmeden yedeklemeye başlayacaktır.

Send Email Confirmation, bölümü yedekleme sonrası verilerin gönderilmesini sağlar. Veri tabanlarını yedekledikten sonra ‘Store the backups’ bölümünde dosyalarınızı kendi bilgisayarınızda saklayabilir ya da FTP sunucularına aktarabilirsiniz. SQL Bakcup ile otomatik yedekleme işlemi bu kadar basittir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu