Sağlık

Soğuk Algınlığı Nasıl Atlatılır?

Soğuk algınlığı kış aylarında en çok yakalanan hastalık olup ilaçsız evde uygulayabileceğiniz birkaç yöntem ile kolayca tedavi edilebilir.

Soğuk Algınlığını Atlatma Yöntemleri

Soğuk algınlığını atlatmak için hemen ilaca sarılmanıza gerek yok. Sanılanın aksine soğuk algınlığı size önereceğimiz yöntemler ile evde kolayca tedavi edebileceğiniz bir rahatsızlıktır.

Tuzlu Su İle Gargara

Boğaz şişkinliğini ve ağrısını azaltmak için bir bardak sıcak suya bir çay kaşığı tuz karıştırıp gargara yapın.

Bol Su İçin

Sıcak sıvılar tüketmek ve bol su içmek sıvı kaybını önleyerek, tıkanıklığı hafifletir. Bu neden ile bol su için ve su kaybına neden olacak kahve, şekerli içecek ve tuzlu yiyeceklerden uzak durun.

Dinlenin

Vücudun bağışıklık sistemini güçlendirmek için dinlenin ve böylece soğuk algınlığı tedavisi için ilaca gerek kalmadan iyileşin. Hastalık boyunca günlük 8 saat civarında uyumak vücuda kendisini tedavi etmek için fırsat verecektir. Eğer dinlenmezseniz, soğuk algınlığı geçmeyecek ve belirtileri ağırlaşacaktır.

Havayı Nemlendirin

Hava nemlendirici ürünler kullanarak hava kuruluğunu engelleyin. Böylece boğaz ağrısından kurtulacaksınız. Hava nemlendirici ürünler kullanamıyorsanız; kalorifere yerleştireceğiniz bir kase su havayı nemlendirmede size yardımcı olacaktır.

Antioksidan İçeriği Yüksek Meyve ve Sebzeleri Tüketin

Antioksidan bağışıklık sistemini güçlendiren ve hastalıklara karşı koruma sağlayan bir bileşendir. Antioksidan içeriği yüksek meyve ve sebzeleri tüketildiğinde soğuk algınlığı tedavi edilebilen bir rahatsızlıktır.

Soğuk Ortamlardan Uzak Durun

Soğuk ortamlar, soğuk algınlığı yaşıyorsanız iyileşmenizin önüne geçecektir. Mümkün olduğunca ılık ve nemli ortamlarda olun ve vücudunuzu sıcak tutun; böylece daha kolay bir şekilde iyileşirsiniz.

Temiz Hava Alın

Odanızı birkaç saate bir havalandırma soğuk algınlığı geçirme yöntemleri arasındadır. Kapalı ortamlarda fazla kalırsanız hastalığınızın iyileşmesinin önüne geçebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu