Güzellik

Saçlarınız Yaza Hazır Mı?

Saçlar her mevsim ihtiyacı olan özeni hak eder. Peki saçlarınızı yaza hazırladınız mı? Yani saç bakımında ihtiyacınız olan önlemleri yaz sezonu için aldınız mı? İşte size saçınızı yaza hazırlamanın ipuçları ve bu yılın favori saç modelleri.

Uzun Saçtan Sıkılanlara…

Uzun ve çelimsiz saçlarınızdan sıkıldınız mı? O zaman size bir önerimiz var. Saçlarınıza bu yılın modası olan perma yaptırın ve bob kesimle daha dolgun görünmelerini sağlayın. Saç modelleri arasından seçim yaparak bob kesimi beğeniyorsanız mutlaka size uygun olacak olan bir saç stili bulacaksınız. Hadi saçlarınızı kıvırcık yaptırın ve imajınızla fark yaratın!

Kuru Saçları Olanlar

Kuru saçlarınız varsa saç serumları yerine saç uçlarınıza bebe yağı sürebilirsiniz. Oldukça farklı özellikleri olan kuru saçlar, boya ve saç şekillendirme işlemlerine maruz kaldıkça çok daha fazla kurur. Bu da mat ve kırık bir görünüme neden olur. Bu yüzden saçlarınızı doğal ve canlı görünüme kavuşturacak bir stil belirledikten sonra, haftada bir kere saç uçlarınıza bebe yağı sürerek 1 saat bekletin. Düzenli olarak bunu uyguladığınızda kuru saçlar için saç nemlendirme işini düşük bir bütçeyle sağlayabileceksiniz.

Uzun Saçlar

Uzun saçları değişik örgü modelleriyle şekillendirerek saç modasının en iyi sonucunu alabileceğiniz topuzlar ve örgü toplamalarla güzel bir şekle sokabilirsiniz. Tabi tepeden toplayarak uzun bir at kuyruğu örgüsü ya da topuzlar da yaz modasında sizi rahat hissettirecektir.

Kafam Mı Kelleşiyor Ne?

Evet sadece erkekler değil kadınlarda da saç dökülmeleri oluyor. Özellikle erkek tipi saç dökülmeleri nedeniyle saçların kel gibi görünmesi söz konusu oluyor. Ama saç modası 2018 yılında bu sorunu yaşayan kadınların yardımına koşuyor. Çünkü kahküller bu sorunun önüne geçmeniz için en güzel yöntemler oluyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu