Güzellik

Ojeden Sararan Tırnaklar Nasıl Eski Haline Döner?

Devamlı olarak oje kullanılması halinde ojeden sararan tırnaklar için doğal çözümler kullanılması daha beyaz tırnaklara sahip olunmasını sağlamaktadır.

Oje zaman içerisinde tırnakların sararmasına neden olmaktadır. Bu durumda ojeden sararan tırnaklar nasıl eski haline döner? Özellikle merak edilen konular arasında yer almaktadır. Yapılacak olan uygulamalar tırnakların daha beyaz ve eskiden olduğu gibi görünmesini sağlayabilir. Doğal ürünler ile yapılan uygulamalar tırnaklara zarar vermeden işlemin tamamlanmasını sağlamaktadır.

Limon İle Tırnak Beyazlatma

Kış aylarında C vitamini açısından zengin olması nedeniyle tüketilmekte olan limon aynı zamanda pek çok farklı amaç için kullanılmaktadır. Tırnaklar üzerinde özellikle beyazlatma etkisi sağlaması nedeniyle limon en sık tercih edilen yöntemlerden biridir. Tırnaklarda yapılacak olan uygulamalar sayesinde kısa süre içerisinde tırnakların beyaz doğmasını sağlayabilir.

Yüksek etki sağlaması nedeniyle yapılacak olan uygulama sırasında kullanıcıların dikkatli olması gerekir. Limonu ortadan ikiye bölerek daha sonrasında suyunu alıp üzerine ılık su ilave etmeniz yeterli olmaktadır. Daha sonrasında 15 dakika tırnaklarınızı bu su içerisinde bekleterek ovalamanız gerekir.

Maden Suyu ve Süt İle Tırnak Beyazlatma

Maden suyu ve süt ile hazırlanacak olan karışım doğal tırnak beyazlatma etkisi sağlamaktadır. Birebir olanda kaseye eklenecek olan maden suyu ve süt içerisinde 5 dakika tırnaklarınızı bekletmeniz yeterli olmaktadır.

Diş Macunu İle Tırnak Beyazlatma

Dişlerinizi beyazlatmak amacıyla kullandığımız diş macunu aynı zamanda tırnaklarım beyazlamasını sağlamaktadır. Tercih edilebilecek en etkili yöntemler arasında yer almaktadır. Tırnak fırçasıyla diş macununu tırnaklara uygulayarak beyazlatıcı etkisini sağlayabilirsiniz.

Menekşe Yağı İle Tırnak Beyazlatma

Tırnaklara zarar vermeden beyazlamasını sağlamak için evde tırnak beyazlatma konusunda tercih edebileceğiniz malzemelerden biri de menekşe yağıdır. Tırnakların beyazlamasını sağladığı gibi aynı zamanda daha hızlı uzamasına ve güçlenmesine yardımcı olmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu