Dekorasyon

Farklı Chester Koltuk Renk Kombinleri

Renk kullanımı açısından chester koltuk modelleri birçok şekilde kombin edilebilir. Özel tasarım bu koltukları doğru şekilde kullanmak önemlidir.

Zıt Renklerin Uyumu

Zıt renkleri bir arada kullanarak farklı chester koltuk renk kombinleri   oluşturulabilir. Örneğin bordo ve krem tonlar ortaya güzel görüntüler çıkaracaktır.   Yine turkuaz ve beya krem tonları son derece uyumludur. Kremi birçok baskın renkle birlikte kombin edebilirsiniz.  Ancak krem dışında gri ve pembe , gri kırmızı, mavi gri gibi renkler de bir arada kullanılabilir.  Tamamlayıcı renklerde dekorasyon açısından başarılı sonuçlar alınır.

Hangi Renkler Bir Arada Kullanılmamalı?

Chester koltuk modelleri kombin yapılırken bazı renklerin boğucu etkisini oluşturmamak için dikkat etmek gerekir.  Benzer tondaki farklı renkler genelde bu etkiyi verir. Örneğin siyah ve lacivert,  koyu kahve ve siyah, kahverengi ve hardal rengi, haki yeşili ve koyu tonlar ortamı daha karanlık ve sıkıcı gösterebilir. Bütün olarak koltuklardaki renk geçişleri açık koyu şeklinde olmalıdır.

 Soğuk  Renkler Nasıl Kullanılmalı?

Mavi ve tonları soğuk renk olarak sınıflandırılmaktadır ve koltuk modelleri kombini yapılırken  bir sıcak renkle kombin edilmesi ideal görüntü verir. Örneğin mavi ve sarı renkler, turkuaz ve içine hafif sarı karıştırılan krem tonları güzel görüntü verecektir.

Desenli Koltuklarda Renk Kombinasyonu Nasıl Olmalı?

Eğer chester koltuk modelleri  desenli koltuklarda yapılacaksa, daha farklı şekilde kullanım olması gerekir.  Örneğin  iki koltuk çok desenli ve biri sade gibi değil de tam tersine iki tanesi sade birtanesi öne çıkan şekilde çok gösterişli olmalıdır. Eğer iki koltuk desenli olacaksa da desen miktarı azaltılmalıdır. Ayrıca yastıklarla da uyumuna önem verilmesi gerekir.  Perde, yanlarda kullanılan aksesuarlar, bu model koltuklarda önemli bir detaydır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu