Dekorasyon

Mutfakta Düşük Bütçe İle Dekorasyon

 

Dekorasyonda düşük bütçe ile birçok değişiklik yapmak mümkündür.  Yani mutfak dekorasyonu için değişiklik yapacağınız varsayılırsa bu durumda çok büyük bütçeler harcamanıza gerek kalmaz. Yani küçük ya da orta çaplı bütçe ayırarak mutfağınızın havasını değiştirebilirsiniz.

Oturma Alanı Yaratmak İçin Öneriler

Mutfaklarda birçok kişi bir yandan yemek yerken diğer yandan televizyon izlemek ya da diğer kişilerle sohbet etmek isteyebilir.  Bunun için mutfakta koltuk takımı almak zorunda değilsiniz. Yani bunun için ayrılacak bütçenin çok daha azını kullanarak daha farklı çözümler bulabilirsiniz. Özellikle geniş bir mutfak varsa bunun için daha elverişli bir ortam olacaktır. Bir bölümde masa sandalyeler varken diğer yanda da minder ya da benzer oturma yerleri olabilir. Bunun nasıl olacağı sizin tercihinizdedir.

Mutfak Dolaplarının Rengini Değiştirin

Mutfak dolaplarınızı değiştirme planınız varsa bunun için komple masrafa girmeden önce renk değişikliği çözümüne gidebilirsiniz. Eğer dolapların şeklinde değişiklik olmayacaksa bu çözümle yepyeni ekonomik mutfak dekorasyonu elde edebilirsiniz.

Yer Açmak İçin Dolap Önerileri

Dolap içlerinde karmaşık görüntüyü gidermek ve daha geniş yer açmak için dolaplarda gözler oluşturabilir ve iç dekorasyona katkı sağlayabilirsiniz.   Alt dolaplarda kapak bölümlerine askı ekleyebilir, gözlerde de üst üste rahat şekilde kullanım olacak biçimde gözenekler yapabilirsiniz.  Ayrıca çekmeceli bir dolap alarak çok yer kaplayan bölümleri burada bulundurabilirsiniz.

Dekoratif Işıklandırmalar Kullanın

Mutfak dekorasyonunda küçük ve ekonomik eşyalarla çok farklı bir hava sağlayabilirsiniz.  Örneğin köşe bölümlerden birine mutfak konseptine de uygun büyük ve dekoratif ışıklandırma yerleştirebilirsiniz. Bunu da sohbet etme alanının yakınına koyabilirsiniz. Bu şekilde kısmi aydınlatma ile daha farklı bir hava oluşur.

Zeminde Tek Renk Halı Kullanın

Halıların bir ortamda en belirleyici malzemelerden olduğu düşünülürse mutfak dekorasyonu önerisi olarak da tek renk kullanımın son derece avantajlı olacağı görünecektir.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu