Moda

Moda ve Tasarımda Sokak Giyim Stili: Street Style

Moda ve Tasarımda Sokak Giyim Stili: Street Style! Sokak modası anlamına gelen Street Style, geçmişte sokaklarda dans eden gençlerin, hiphop sanatçılarının stiliydi. Bu stil sisteme karşı duruşun ifadesiydi.

Moda ve Tasarımda Sokak Giyim Stili: Street Style! Günümüzde ise değişim geçirmiş olan bu stil, gündelik ve spor kıyafetlerle yeniden oluşturulan bir moda haline geldi. Günümüzde en çok gençlerin tercih ettiği bu stil, daha modern ve şık bir görünüm aldı. Sweatshirtler, spor ayakkabılar ve baskılı bol tişörtlerin kullanıldığı bu stil, 2023 yılında da yeniden trend haline geldi.

Street Style Hakkında Her Şey

Sokak stili, aslında moda dünyasında oldukça geniş ürünlere yer verilen bir stil. Spor giyim bu stilde ceketle birleştirilerek farklı bir tarz yaratılıyor. Atlet tişörtler, ceketlerle kullanılarak resmiyete karşı bir tutum sergileniyor. Sokak stili, gerçekte otoriteye bir başkaldırı modası olsa da bazı sokak stillerinde sınırlı sayıda üretilen ayakkabılar ve son derece kaliteli kot pantolonlar da kullanılıyor.

Sokak modası, genel anlamıyla özgürlük ve yaratıcılığın simgesi olarak karşımıza çıkıyor. Bu moda stilinde kıyafetler arasında renk uyumu olması da büyük önem taşıyor. Siz de sokak stilini uygulamak istiyorsanız bu stile uygun kıyafetler seçerek kıyafetlerinizde bu tarzı yansıtabilirsiniz. Sokak stili hem erkekler hem de kadınlar için uygulanan bir stil. Aynı zamanda bu stilde her yaşta insana uygun kıyafetler üretilmektedir. Ünlü markaların her mevsim satışa sunduğu sokak giyimi kategorisinden yaşınıza ve cinsiyetinize uygun kıyafetler seçebilirsiniz.

Sokak giyimi, resmiyete ve bürokrasiye bir karşı çıkış olduğu için bu stilde rahatlığı ve özgürlüğü yansıtan kıyafetler ön plana çıkıyor. Geniş pantolonlar, bol ve üst yakaları açık renkli gömlekler, salaş ceketler, salaş bluz ve hırkalar, bol paça pantolonlar sokak giyiminde kullanabileceğiniz kıyafetlerin başında geliyor.

Rahat ve salaş giyim tarzını sevenler için sokak moda stili oldukça uygun bir stildir. Kadınlar için salaş hırkalar, etekler, kalın çoraplar, botlar ve aksesuarlarla sokak stilini kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Erkekseniz, rahat kot pantolonları, bol sweatshirtler ve bot tarzı spor ayakkabılar tercih edebilirsiniz. Önemli olan, seçtiğiniz kıyafetlerin bedeninize uygun olması ve gerçekten rahat olmaları. Aynı zamanda seçtiğiniz renklerin birbirleriyle uyumlu olması da elbette çok önemli.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu