Dekorasyon

Mekân Tasarımı

Feng Shui yöntemlerini kullanarak kendinizi huzurlu ve pozitif enerji ile dolu ev ve iş ortamlarına hazırlayabilirsiniz, mekân tasarımı bu açıdan oldukça önemli. Kendi dış görünümümüze ve iç dünyamıza nasıl özen gösteriyorsak, yaşadığımız mekâna da öyle bakmamız gerekiyor. Feng Shui prensibine göre ortamda hiç fazla eşya olmamalı ve odalar temiz, düzenli olmalı, bu sayede iyi enerji kesintisiz bir biçimde o mekânda dolaşabiliyor.

Bazen bir ortama girdiğimizde rahatsız oluruz ve oradan hoşlanmayız, bunun sebebi ya ışık düzeni, ya da ortamın ferah olmaması olabilir. Feng Shui’ye göre düzenlenen mekânlarda böyle bir uyumsuzluk görülmez ve kendinizi pozitif hissedersiniz. Bu yüzden yaşadığınız yeri sevmeniz önemli, eviniz size ne kadar pozitif enerji veriyorsa, size de o kadar pozitif enerji taşırsınız ve hayatınızın geri kalan bölümlerinde bu enerjiyi olumlu bir şekilde kullanabilirsiniz.

Ayna

Oturacağımız veya çalışacağımız mekânı planlarken odaların ve eşyaların birbirine göre konumları, odalarımızda kullanılacak eşyaları iyi belirlememiz önemli. Örneğin ayna Feng Shui öğretisine göre enerjiyi yansıtan bir araç ve yatak odasına konduğunda olumsuz bir etki yaratıyor fakat ayna mutfakta kullanıldığında da bereket getiriyor. Dikkat edilmesi gereken nokta, aynayı girişlerin karşısına koymamak ve enerji akışını kesmeyecek şekilde konumlandırmak. Görüldüğü gibi, doğayla uyumu yakalamak için Feng Shui öğretisinde aynaların kullanımı oldukça etkili, bu yüzden siz de pozitif enerjinizi etrafa yansıtmaktan çekinmeyin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu