Yaşam

Kilo Vermenin En Kolay Yolu 

 Kilo vermek birçok kişinin yapmaya çalıştığı, bazı kişilerin hızlı ve sağlıksız şekilde verdiği, bazılarının da uzun süre uğraşmasına rağmen yapamadığı bir durumdur. Bu noktada en temel iki kilo verme kriterinden bahsetmek gerekiyor:  hareket etmek ve hareketle yakılacak olandan daha az kalorili yiyecekler yemek.  Bunun dışında destekleyen durumlardan da bahsetmek mümkündür: kan şekeri dengesini korumak ve ödemi vücuttan atmak da kilolarınızdan kurtulmak için önemlidir.

En Kolay Kilo Verme Yolu Nedir?

En kolay kilo verme yolu yağlı, şekerli yiyecekleri çok azla sınırlamak ve bunları fazlasıyla yakacağınız bir spora başlamaktır. Yani bu şekilde rahat biçimde stres ve depresyon yaşamadan kilo verebilirsiniz.  Yiyeceklerden tamamen kısmak sizi endişeli, mutsuz ve hayatınızı kısıtlıyormuş gibi bir ruh hali verecektir. Spor yapmadan bu şekilde kilo veren birçok kişi kısa sürede işkenceye dayanamayarak diyeti bırakmakta ve eski kilosuna fazlasıyla geri dönmektedir.   Çok yemeden ve mümkünse yudumlar halinde aralıklı olarak istenen şeylerden yemek hem nefsinizi köreltir hem de hareket etmeniz için daha motive olmanızı sağlar.

Yine De Kilo Veremeyenler İçin

Bazı kişilerde her şeyi doğru yapmalarına rağmen insülin direnci, bazı kullanılan ilaçlar ve benzeri nedenlerle kilo vermek zorlaşabilir. Bu gibi hallerde önce belirtilen hastalıklar tedavi edilebilir. Bu sırada engel olan bir durum yoksa genel sağlık açısından yine spora devam edilebilir. Sporu alışkanlık edinmek uzun vadede büyük fayda sağlar.

Sporda Düzen Önemi

Kilo vermek için vücuda alınan besinlerin fazlasıyla yakılması gerekir. Yani haftada 3 kere 2 saat boyunca tempolu spor yapmak, her gün 1 saat düzenli yürümek, 45 dakika hafif tempo koşmak ya da bisiklet sürmek gibi basit hareketler sizin kilo vermenize katkı sağlar. Ancak bu sırada tatlı ve hamur işlerini çok sınırlı almanız gerekmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu