Güzellik

Kapatıcı Uygulamanın Püf Noktaları Nelerdir?

Kapatıcı Uygulamanın Püf Noktaları Nelerdir? Bir kapatıcının temel görevi, yüzdeki kusurları gizlemektir. Birçok farklı çeşitte üretilen kapatıcılar, yüzdeki sorunlara göre üretilir. Örneğin, bazı kapatıcılar sivilce izlerini kapatmakta çok başarılıdır.

Kapatıcı Uygulamanın Püf Noktaları Nelerdir? Bazı kapatıcılar ise güneş lekelerini kusursuzca gizleyebilir. Yüzünüzdeki soruna bağlı olarak ne tür bir kapatıcı kullanacağınızı seçmek ve onu yüzünüze nasıl uygulayacağınız çok önemlidir.

Doğru Kapatıcı Nasıl Seçilir?

Doğru kapatıcıyı seçerken yüzünüzün tonunu dikkate almanız gerekir. Kapatıcının yüz tonunuzla uyumlu olması için, cilt tonunuzdan en çok 2 ton daha açık renk kapatıcıları tercih etmelisiniz. Kapatıcının yüzünüzde doğal durması içinse su bazlı olanları tercih edebilirsiniz.

Kapatıcı Nasıl Sürülür?

Sadece günlük kullanım için, kapatıcıyı sürmeye gözlerinizin iç köşelerinden ve gözlerinizin altından başlayın. Bunun için gözlerinizin iç kısımlarına ve gözlerinizin altına kapatıcıyı noktalar halinde dokundurun. Sonra bunları parmak uçlarınızla veya bir fırçayla dağıtın. Gözlerinizin etrafına sürdükten sonra, aynı işlemi sırasıyla burnunuz, çeneniz, yanak bölgeniz ve alnınız için de uygulayın. Kapatıcıyı yüzünüze tamamen uyguladıktan sonra, sabitleştirmek için yüzünüze hafif bir şekilde toz pudra uygulayın.

Kapatıcı Uygulamanın Püf Noktaları

Koyu Halkalar: Gözaltı bölgenizdeki koyu halkalara asla kapatıcı uygulamayın. Bu bölgeler için özel olarak üretilen kapatıcıları kullanabilirsiniz. Aynı zamanda bu bölgeye, aydınlık veren bir krem de uygulayabilirsiniz.

Siyah Noktalar/Sivilceler: Siyah noktaların ve sivilcelerin üzerine kapatıcı sürmeden önce, nemli bir krem sürün. Kremi sürdükten sonra kapatıcıyı katmanlar halinde uygulayın.

Yara izleri: Yüzünüzde sivilce izleri veya yara izleri varsa, bunları gizlemek için yüz tonunuzdan bir ton açık renk kapatıcı uygulayın. Yara iziniz kabarık bir görünümdeyse, yüz tonunuzla aynı renk tonunda bir kapatıcı tercih edin. Yara veya sivilce izlerinin üzerine kapatıcıyı uygularken, hafif vuruşlarla uygulayın. Daha sonra üzerine toz pudra sürün.

Burun çevresindeki kızarıklık: Burnunuzun üzerindeki veya etrafındaki herhangi bir kızarıklığı gizlemek için, güçlü bir kapatıcı tercih etmelisiniz. Çünkü burun bölgesine sürülen kapatıcılar, bu bölgedeki yağ üretimi fazla olduğu için bir süre sonra kaybolur. Bu yüzden bu bölgede güçlü bir kapatıcı kullanmalısınız. Daha sonra kapatıcının üzerine pudra sürerek kapatıcıyı sabitlemelisiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu