Burçlar

Boğa Burcunun Genel Özellikleri Nelerdir?

Boğa Burcunun Genel Özellikleri Nelerdir? Zodyak’ın 2. burcu olan Boğa burcu, hayatında maddi ve manevi gücü, konforu ve güvenliği elde etmeye çalışır. Hayatın tüm keyiflerini yaşamak, konforlu ve lüks bir hayat sürmek isterler. Boğa burcu, hayatın tadını çıkarmak ister, güzel bir hayat sürmek ister. Bunu gerçekleştirmek için de elinden geleni yapar. Çoğu kez maddiyata düşkün olmakla suçlansa da, Boğa burcu maddiyatı değil, iyi yaşamayı sever.

Boğa Burcunun Genel Özellikleri Nelerdir? Boğa burçları istikrarlı, kararlı ve sabırlı insanlardır. Hayatının belirli bir düzen içinde sürmesini ister. Boğa burçlarının haksızlıklara tahammülü yoktur. Sevdiği insanlara veya kendisine bir haksızlık yapılırsa, sonuna kadar savaşır. Boğa burcu Venüs tarafından yönetilir. Venüs, denge, uyum ve estetiği temsil eder. Venüs aynı zamanda şehvetin, romantizmin, birleşmenin temsilcisidir. Bu yüzden Boğa burçları oldukça hedonist ve tutkulu insanlardır. Venüs’ün etkisinde olan Boğalar aynı zamanda ortaklık kurmaya yatkındırlar. Genellikle bu burcun insanları ticarete atılır ve başkalarıyla ortak iş yaparlar. Boğa burcunun en olumsuz özellikleri inatçılık ve katılıktır. Verdikleri karardan vazgeçmeleri oldukça zordur.

Boğa Burcu Özellikleri

Boğalar, hayatlarını güvence altına almak için istikrarlı bir şekilde hareket ederler. Boğaların her işleri planlıdır. Bir Boğa, istediği şeyleri elde etmek için ihtiyacı olan tüm bilgileri toplar ve harekete geçer. Bu yüzden Boğalar, iş ve kariyerlerinde çoğunlukla başarılı ve zengin insanlardır. Zenginliği ve konforu seven Boğalar, aynı zamanda oldukça bonkördürler. Ancak bonkörlükte belirli bir sınırları vardır. Suiistimal edildiklerini düşündüklerinde, en sağlam ilişkilerini bile hiç düşünmeden bitirebilirler. Bu yüzden bazen bencil ve materyalist insanlar olarak görülürler. Ancak Boğaların en temel amacı öncelikle kendilerini korumak ve güvence altına almaktır. Bu amaca zarar veren insanlara karşı katı bir tutum sergileyebilirler.

Toprak burçlarından biri olan Boğa burcu, ayakları yere basan bir burçtur. Hayatlarında kendilerini rahat ve güvende hissetmek isterler. Boğa burcu, hayatının ilk yarısında yaşamında düzen oluşturmak için çalışır. Hayatının ikinci yarısında ise bu düzeni korumak için mücadele verir. Boğa burçları en çok Başak ve Oğlak burçları ile uyumludur. Aynı zamanda su grubu burçlarıyla da hem arkadaşlıkta hem de aşkta mutlu olabilir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu