Dekorasyon

Ev Dekorasyonunda Moroccan Stilini Yansıtmanın Yolları

Ev Dekorasyonunda Moroccan Stilini Yansıtmanın Yolları! Evinizde egzotik bir dekorasyon stili uygulamak için Moroccan stilini tercih edebilirsiniz. Fas kültürünü yansıtan Moroccan stili, zengin ve canlı renklerin bir arada kullanılmasıyla oluşturulur. Aynı zamanda bu stilde ahşap tasarımlar ve renkli mozaikler de sıkça kullanılır.

Ev Dekorasyonunda Moroccan Stilini Yansıtmanın Yolları! Günümüzde Fas dekorasyon stili olan Moroccan stili günümüzde birçok evde kullanılan, popüler bir ev tasarım stilidir. Fas stili olarak da adlandırılan bu tasarım, kaynağını Fas ülkesinin kendine özgü egzotik özelliklerinden alır. Fas, birçok kültürün bir arada harmanlandığı bir ülkedir. Bu küçük ülkede Afrika, Avrupa ve Akdeniz kültürlerini bir arada görmek mümkündür. Birçok kültüre ev sahipliği yapan Fas’ın ev dekorasyon stilinde birçok tasarım unsuru bir arada kullanılır. Fas stili olan Moroccan stilinde Afrika güneşinin sıcak ve güçlü renkleri önemli bir yer tutar. İç mekânlarda yoğun bir şekilde sıcak ve parlak renkler kullanılır. Evlerde mobilyalar canlı ve zengin renkler ile döşenir. Her odaya toprak renkli, turuncu ve kiremit saksılar yerleştirilir. Moroccan stilinde büyük saksılar, lambalar ve egzotik objeler sık kullanılır. Eviniz için otantik bir dekorasyon fikri arıyorsanız, aşağıdaki ipuçlarını kullanarak siz de Moroccan stilini evinizde ve odalarınızda uygulayabilirsiniz.

Renkler

Moroccan stilinde canlı ve güçlü renkler kullanılır. Farklı tonlarda kullanılan yeşil ve maviler, aynı zamanda turuncu ve kırmızılar bu stilin en temel renkleridir. Bu stilde çölün kumlarını simgeleyen gümüş ve altın renklerin tonlarına da ev dekorasyonunda geniş yer verilir.

Mobilyalar

Moroccan stilinde kullanılan mobilyalar ayrıntılı süslemeler içerir. Mobilyalar aynı zamanda parlak ve renkli yüzeylere sahiptir. Zemine yakın alçak masa ve sedirler de Fas stilinin önemli ayrıntılarıdır.

Kumaşlar

Moroccan stilinde canlı renklere sahip dokulu kumaşlar büyük rol oynar. Canlı renklerde perdeler, evin her odalarında kullanılır. Bu stilde minderler ve kırlentler de bolca kullanılan öğelerdir. Kumaşların parlak ve lüks olması Fas kültürünün zenginliğini temsil eder.

Bitkiler

Fas stilinde bitkiler önemli bir yer tutar. Özellikle iç mekânda büyük saksılarda yetiştirilen bitkiler, bu dekorasyon stilini temelini oluşturur. Saksıların büyük renkli ve dekoratif olması iç mekânlarda çölde bir vaha izlenimi yaratır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu