Diyet

Erkekler Diyet Konusunda Neden Daha Motive?

Erkekler diyet konusunda neden daha motive? Diyet yaparken erkekleri motive edecek püf noktalar, Erkekler neden diyete uymaz?

Erkekler diyet konusunda neden daha motive? söz konusu diyet yapmak olunca sadece kadınlardan bahsederiz. Erkekler bu konuda hep ikinci planda kalır. Fakat günümüzde obezite görülme oranının kadınlara oranla daha fazla olduğu görülür. Erkeklerin de diyet yapmaya motive edecek avantajlara ve diyet yapmaya hakkı olduğuna sahip oldukları kabul edilmelidir.

Diyet Yaparken Erkekleri Motive Edecek Püf Noktalar

En önemli nokta diyete başlarken kararlı olmaktır. Diyet yapmaya karar veren erkekler diyete başladıktan sonra kadınlara oranla diyete sadık kalma ve başarılı olma isteği içerisine girerler. Sebebi ise diyete başlamak için son ana kadar beklemeleridir. Risklerin kapıya dayandığını fark eden erkekler diyeti devam ettirmek konusunda daha istekli olurlar.

Diyet yaparken erkekleri motive edecek püf noktalar, ikinci faktör ise erkeklerin daha kolay kilo veriyor olmalarıdır. Yüksek olan kas kitleleri ve daha hızlı çalışan metobolizmaları kilo yönetimi konusunda kadınlara göre daha avantajlı olmalarını sağlar. Böylelikle kadınlara göre daha çok besin tüketir ve onlara göre daha çabuk kilo verirler.

Düzenli egzersiz ve fiziksel aktivite ile davranışları da diyet konusunda kadınların önüne geçmesini sağlar. Yapılan araştırmalar, fiziksel aktivite yapmaya erkeklerin daha eğilimli olduğunu gösterir. Kısıtlı diyetleri tek başına uygulamak yerine, daha sağlıklı diyetleri ve düzenli egzersizler ile desteklemeyi daha uygun bulur. Sebebi ise, erkeklerin kas kaybetme korkusunun yoğun olmasıdır.

Erkekler Neden Diyete Uyamaz?

Kadınların tersine erkekler çikolata isteği, tatlı krizi veya stres nedeni ile diyetlerini asla bozmazlar. Erkeklerin diyetlerine uymama nedenleri kadınlara göre daha farklıdır.

Erkeklerin diyetlerine uymama nedenleri, dinlenme amaçlı balkonda hafta sonu içilen birkaç şişe bira, eğlenmek için gidilen mekanlarda içilen biralar diyetin bozulmasının başlıca sebepleridir.Erkeklerin önüne geçen en büyük engel sosyal ortamlardır. Bazı keyif zamanlarında diyet katili olabilirler. Futbol maçları izlenirken içilen alkollü içecekler ve avuç avuç kuruyemişler, erkeklerin diyeti bozmasını sağlayan aktivite pazar kahvaltılarıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu