Güzellik

Göz Çevresindeki Kaz Ayakları Nasıl Yok Edilir?

Göz Çevresindeki Kaz Ayakları Nasıl Yok Edilir? Yaşın ilerlemesi ve diğer faktörlerin de etkisiyle göz çevresinde yaygın görülen problemlerden biri kaz ayaklarıdır.

Göz çevresindeki kaz ayaklarını yok etmek için doğru bakım yapmak gerekir. Yirmili yaşlardan sonra çoğu insanın yüzünde bu kırışıklıklar oluşmaya başlar ve önemli olan nokta bunları kontrol altında tutmaktır. Göz çevresindeki bu kırışıklıklar derin hale gelmeden önlem almak görünümünün azalmasını sağlayacaktır.

Kaz ayakları gözleri kısmak, mimiklerin fazla kullanılması, kaşları çatmak, gözleri kısmak gibi nedenlerle yaygın olarak görülür. Bu aktiviteler bazı kişilerde derin kırışıklıklar bazılarında ise ince çizgilere neden olur. Göz çevresi daha ince bir deriye sahip olduğundan bu tür görünümlerin oluşması normaldir.

Göz Çevresindeki Kaz Ayakları Neden Olur?

İleri yaşlarda daha fazla görülen göz çevresindeki kaz ayaklarının sebepleri arasında göz makyajını silmeden uyumak, güneşin altında çok fazla kalmak, yeteri miktarda su içmemek, sigara ve alkol tüketmek gibi durumlar yer alır. Göz çevresinin kuru olması kaz ayaklarının görünümünü daha da artıracaktır.

Kırışıklık görünümünü en aza indirmek için düzenli olarak o bölgeye egzersiz uygulamak fayda sağlayacaktır. Özellikle yüz yogası yapmak kırışıklıkları daha az belirgin hale getirebilir. Bununla ilgili profesyonel destek almak kırışıklıkların daha etkili şekilde yok olmasına katkıda bulunacaktır. Bunun yanı sıra doğal çözümlerle de işe yarar sonuçlar verecektir.

Göz Çevresindeki Kaz Ayakları Nasıl Geçer?

Kaz ayağına karşı çözümler uygulanırken asıl amaç göz çevresinde nem dengesini sağlamaktır. Bu bölgeye daha ferah ve aydınlık bir görünüm kazandırmak için kırışıklık önleyici bakım kremleri kullanılabilir ya da doğal malzemeler kullanılarak kürler hazırlanabilir.

Doğal kür hazırlamak isteyenlerin kullanabileceği malzemeler arasında yumurta, süt, zeytinyağı, limon suyu, salatalık, aloe vera gibi malzemeler ilk sıralarda yer alır. Nemlendirme denildiğinde genellikle akla ilk gelen malzeme aloe vera olmaktadır. Kolajen sentezini artırması, cildi nemlendirmesi bu bitkinin en sevilen özellikleri arasında yer alır. Yumurta akı ise cilde gerginlik vermesiyle bilinir. Bunun için yumurtanın akı mikser yardımıyla yoğun bir kıvam alana kadar çırpılır ve göz çevresine sürülür. Yaklaşık on beş dakika bekletilip durulanır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu