Teknoloji

Entegre Parmak İzi 2018’de Trend Olacak

Bir süredir parmak izi sensörleri hayatımıza girmiş bulunuyor ve cep telefonu üreticileri bu teknolojiyi özellikle amiral gemisi olarak lanse ettikleri cep telefonu modellerinde sıklıkla kullanıyorlar. Akıllı cep telefonlarının üzerinde belli kısımlarda bulunmakta olan parmak izi sensörleri ile akıllı telefonların güvenliği daha da artıyor. 2018 yılına girmemiz ile birlikte yıl içerisinde akıllı telefonlar üzerinde bulunan bu sensörlerin çağ atlaması bekleniyor. Bir süredir parmak izi sensörleri ile ilgili gelişmelerin yaşanması bekleniyordu ama 2018 yılının parmak izi sensörleri ile ilgili gelişmelerin zirve yapacağı bir yıl olması oldukça muhtemel.

Herşeye Rağmen Entegre Parmak İzi Sensörleri Zirve Yapacak

Apple tarafından kısa süre önce tanıtımı yapıları satışa çıkarılan akıllı telefon iPhone X için Touch ID özelliğinin kaldırılarak yeni bir özellik olan Face ID özelliğinin gelmesi ile parmak izi tanıma sistemi yerine yüz tanıma sistemi Entegre olmasına rağmen diğer telefon üreticileri tarafından piyasaya sürülen telefon modellerinde entegre parmak izi sensörleri daha sık bir şekilde akıllı telefon modellerinde karşımıza çıkacak.

Akıllı telefonlar için daha üst düzey bir güvenlik imkanı sağlayan entegre parmak izi sensörü özelliği başta Samsung, LG,  Oppo, VIVO ve Huawei gibi yeni nesil akıllı telefon üretici firmaları tarafından kullanılması planlanıyor. Bu teknolojiyi esas aldığını ve benimsediğini açıklayan ilk şirket olmasına rağmen VIVO entegre parmak izi sensörü bulunan bir telefon modelini henüz bugüne kadar tanıtmamasına rağmen içinde bulunduğumuz 2018 yılı içerisinde entegre parmak izi sensörlü cep telefonu modellerini sıkça göreceğimizi söyleyebiliriz. Hatta Şubat ayı içerisinde düzenlenecek Mobil Dünya Kongresi sırasında tanıtımı yapılması düşünen Galaxy S9 modelinde bu özelliğin olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu