Ekonomi

En Uygun Bireysel Kredi

En uygun bireysel kredi almak için doru faiz oranı ve doğru banka ile harekete geçebilirsiniz.  Bireysel kredilerde bankalar farklı seçenekler sunuyor.

Banka Faizleri

En uygun bireysel kredi  bulmak için bankaların oranları karşılaştırabilir. %1,63 ile Ziraat Bankası Ziraat Kredi Paketi  en uygun seçeneklerden biridir. ING Bank Kişiye Özel  ihtiyaç Kredisi  %1,69 , İş Bankası Yaz Kredisi  %1,70, Yıldız Kredi veren Fibabanka %1,95, Masrafsız İhtiyaç Kredisi ile CEPTETEB %1,84 oranlara sahiptir. Ayrıca  ICBC Turkey %1,80 , HSBC %1, 89 Alternatif Bank %1,92 ING Bank %1,94, Garanti Bankası %1,84 oranlarda krediler vermektedir. İhtiyaç kredilerindeki görülen oranlar, konut kredisi ve taşıt kredilerinde değişebilir. Ayrıca faiz oranları da  banka ve ekonomideki genel duruma göre değişebiir. Faiz oranları yıl sonlarına doğru genelde düşme eğiliminedir. Bunun  da dikkate alınması gerekir. Bazı hallerde alınan genel ekonomik kararlar doğrudan etkileyebilir.

 İhtiyaç Kredisi Alırken Plan Hazırlamak

İhtiyaç kredisi almak için öncelikle ne amaçla alacağınızı ve kesin geri ödemeyi düzenli yapacağınızı garanti ederek çekmeniz önerilir. Bankalarla kötü ilişkiler uzun vadede yeni kredilerin önüne geçer.  Bu nedenle geri ödemelerde aksama olmaması için, aylık giderlerinizi gelir miktarınızı ve olası risklerde ne gibi ikinci plan olacağını bulmak gerekir.

Kredi Notu Nedir

Bankalar kredi notuna bakarak size kredi verir ya da vermez. Bu notta, geçmişte bulunan banka ödemeleri,  gecikmeler bulunur. Yani risk olup olmadığına bakılır.  1400 puandan daha az puandaki kişi ve kurumlar genelde riskli olarak görülür. Diğer yandan da bu sınırdan yukarı olan kişiler alma şansı yükselir. Eğer kara liste benzeri bir durum varsa önce kredinotu yükseltilmeli ve sonra işlemlere geçilmelidir.  Kredi notu düzelmesi için bir iki sene kadar beklemek gerekir.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu