Ekonomi

Sıfır Araç Kredisi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Sıfır Araç Kredisi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir? Esnek kredi imkanları ile kolayca taşıt kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Peki, kredi talep ederken aracın tamamı için isteyebilir misiniz?

Sıfır Araç Kredisi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir? Araç satın almak isteyenler sıklıkla krediye başvuruyor. Hem sıfır hem de ikinci el araçlara özel taşıt kredisi sunan bankaların taleplerini karşılamanız durumunda kredinizi alabilirsiniz Araç kredileri belirli oranlarda sunulur. Bankalar araç fiyatının %70-90’ı arasında kredi imkanı vermektedir. Bu oranın üzerine çıkmak bankaların tercihine bırakılır. Örneğin Bankalar ayrıca kredi notu yeterli olan kişilere ihtiyaç kredisi de verebiliyor.

Taşıt Kredisi Başvurusunda Hangi Belgeler Aranır?

Otomobil kredisi kullanabilmek için;

  • 18 yaşından büyük olmak,
  • Banka risk ve istihbarat sorgulamasından geçmek gerekir.

Taşıt kredisi almak için gereken belgeler şu şekildedir;

  • Nüfus cüzdanı,
  • Sürücü belgesi
  • Gelir durumunu gösteren belge
  • Noter satış sözleşmesidir.

Ticari araç için başvuru yapıyorsanız;

  • Son üç yıla ait gelir tablosu,
  • Vergi levhası,
  • Ticaret Sicil Gazetesi,
  • İmza sirküleri gerekir.

İstenen belgeler bankalar tarafından değişmektedir. Ayrıca bazı bankalar araç kredisi için kefil talep edebilir.

İkinci El Araçlara Kredi Çıkar mı?

Bankalar ikinci el araçlara çok fazla kredi desteği vermiyor. Bankalar daha çok belirli bir yaşın altında olmayan araçlar için kredi veriyor. Bankalar araçlar için kredi verirken sekiz yaş sınırına dikkat ediyor.  Araçlar için kredi miktarı aracın kasko bedeline bakılarak verilir. Türkiye’de ikinci el araç fiyatları ile kasko değerleri farklılık göstermektedir.

Taşıt Kredisi Kullanım Detayları

Taşıt kredisine başvuranların bilmesi gereken detaylardan bir tanesi de bankanın kredi çekilen aracın üzerine rehin koymasıdır. Rehin durumu başvuru sahibinin kredi notuna göre değişir.Taşıt kredisi almadan önce kredi konusunda detaylı bir araştırma yapmanız gerekir. Taşıt kredisi için bankaların belirlediği şartları detaylı bir şekilde öğrenmelisiniz. Kredi talebinde ne tür şartların altına imza atacağınıza bilmeniz sizlere artı avantaj sağlayacaktır. Bankalar tarafından istenen talepleri karşıladığınız zaman aracınız için kredi talebinde bulunabilirsiniz. Aracın tamamına kredi alabilmeniz için bankalar araç kredisinin yanında ihtiyaç kredisini eklemektedir. Böylece aracın tam fiyatına kredi alabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu