Teknoloji

En İyi Fotoğraf Çeken Telefonlar Hangileridir?

En İyi Fotoğraf Çeken Telefonlar Hangileridir? En iyi fotoğraf çeken telefonlar merak ediliyor. Günümüzde teknoloji ve internetin son derece gelişmiş olduğunu ve fotoğraf çekmenin de neredeyse bir ihtiyaç haline geldiğini biliyoruz.

En İyi Fotoğraf Çeken Telefonlar Hangileridir? Fotoğraf çekilmenin ihtiyaç haline gelmiş olduğu bu dönemde, kaliteli fotoğraflar çeken telefonlar satın almak istiyoruz. Peki, iyi fotoğraf çeken telefonlar hangileri?

Xiaomi Not10

Günümüzün en ekonomik cep telefonları içerisinde en iyi kameralara sahip bir cihazdır. 5x optik zoom, 10x hibrit zoom, 50x dijital zoom, ƒ/2.0, 4 eksenli OIS özelliklidir ve ek olarak 5 MP telefoto lens içermektedir. 12 MP portre kamerası, 2x optik yakınlaştırma, ƒ/2.0, Çift Piksel Otofokus özelliği vardır. Bu yüzden en fotoğraf çeken telefonlar arasında yer almaktadır.

iPhone SE

Küçük boyutlu ve minimalist ruhlu bir iOS arıyorsanız iyi bir seçimdir. iPhone 8 ile aynı 12 megapiksel sensöre ve iPhone 11 işlemciyle birleştirilmiş f/1.8 diyafram açıklığına sahip 18 mm lens içerir. Ön kamera 7 MP, f/2.2, ayrıca optik stabilizasyon, gelişmiş efektli Portre Modu ve Derinlik Kontrolü bulunmaktadır.

Oppo X2 NEO

Diğerlerinin yanı sıra profesyonel, makro ve ultra gece modu, video sabitleyici ve ultra video sabitleyici, 5x hibrit ve 20x dijital yakınlaştırma gibi niteliklere sahiptir. Dikey olarak yerleştirilmiş dört arka kamera sunar. Portre modu, güçlü gece modu olmasına rağmen oldukça iyi çalışıyor, bu nedenle, düşük ışıklı ortamlarda veya durumlarda fotoğraf çekiyorsanız ve orta menzilli bir cep telefonu arıyorsanız, bu telefona şans verebilirsiniz.

Samsung Galaxy S10

En iyi fotoğraf çeken telefonlar arasında yer alan Samsung Galaxy S10 da oldukça popüler bir seçim. Bir önceki seri ile arasındaki fark ön kamerayı iyileştirmenin yanı sıra iki arka kamera eklemesi ve video sabitlemeyi iyileştirmesidir. Harika stabilizasyon ile 60 fps’de 4K’da kayıt yapar ve süper ağır çekim ve süper hızlı harekete sahiptir. Düşük ışıkta bile daha net fotoğraflar elde etmek için f/1.5 ve f/2.4 çift diyafram açıklığını vurgular.

Huawei 40 P40 Pro

32 MP Selfie Kamera (f/2.2 diyafram) + Derinlik Kamerası özelliklerine ek olarak otomatik odaklama modu ve 4K 60fps video kaydı sunmaktadır. Bundan dolayı en popüler cep telefonları arasında yer almaktadır.

 

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu