Güzellik

Dudaklarınızı Daha Dolgun Gösterin

Daha Dolgun Dudaklar

Dudaklarınız çok inceyse ve siz daha dolgun ve kalın dudaklarınız olsun istiyorsanız bunu elde etmeniz için herhangi bir estetik müdahaleye gerek kalmadan elde edebilirsiniz. Bunu elde etmek için yapabileceğiniz birkaç makyaj hilesi ve dudak dolgunlaştırıcı materyal mevcuttur. Dolgun dudak elde etmek için dudak kalemi kullanarak dudak çevreniz de çizgi çekerek daha kalın dudaklar elde edebilirsiniz. Dudak kalemi sürmek çok demode diyenler için tekrar popüler olduğunu söyleyebiliriz. Ancak elbette ki dudak renginizde ya da 1 ton koyusu olan dudak kalemi kullanarak aynı zamanda dudaklarınızın tamamını bu kalemle boyayarak son derece doğal ve dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz.

Dudak Kalemi İle Dudak Büyütme

Bu işlemi yapmanın da dikkat edilmesi gereken bazı noktaları vardır. Öncelikle dudaklarınıza kapatıcı uygulayın ve o şekilde dudak çevrenize çerçeve ekleyin ve dudaklarınızın daha büyük görünmesini sağlayın. Bunun yanı sıra dudaklarınıza parlatıcı sürerek de daha büyük ve dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz. Dudak dolgunlaştırıcı özelliği olan dudak parlatıcı ve rujları da dudakları dolgunlaştırma da son derece etkili olmaktadır. Dudaklarınıza rujlarla yapabileceğiniz uygulamalar sayesinde dolgunlaştırmanın yanı sıra doğal yöntemlerle de dudaklarınızda dolgun bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Tarçınla Dudak Dolgunlaştırma

Tarçını dudaklarınıza peeling yapar gibi masaj yaparak uygulayın. Bu dolgunlaştırma işlemi için gerekli malzemeler bir tatlı kaşığı tarçın tozu, bir çay kaşığı şeker ve hindistan cevizi yağı ile karıştırarak dudaklarınıza sürün ve 2 dakika dudaklarınız da bekletip ılık su ile yıkayabilirsiniz. Bu şekilde hem dudaklarınız dolgunlaşır hem de ölü derilerden arınarak daha pürüzsüz bir görünüme kavuşur. Bu işlemin dudaklarınızı dolgunlaştırmasının sebebi dudak peelingi etkisi ile dudaklarınızda ki kan dolaşımının hızlanması ve geçici olarak dolgunlaşması dır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu