Dekorasyon

Dekorasyonda Doğru Tablo Seçimi

Dekorasyonda Doğru Tablo Seçimi

Günümüzde dekorasyon konusunda tamamlayıcı aksesuarlar son derece önemlidir. Bu tamamlayıcı aksesuarlar arasında tabloların büyük bir önemi vardır. Uzun süredir dekorasyonda kullanılan tabloların seçimi ve odalarda duvarın hangi kısmına asılması gerektiği önemli ayrıntılardır.

Dekorasyonda tablo seçimi konusunda dikkatli olunmalıdır. Öncelikle, odanın hangi stil ile dekore edildiğine dikkat edilmelidir. Yani, dekorasyonda çiçek desenleri hakimse buna uygun bir tablo seçilmelidir. Günümüzde üç boyutlu tablolar sıklıkla kullanılmaktadır. Bu tabloları seçerken dikkatli olunmalıdır.

Tablolar kanepe veya yatağın arkasında yer alacaksa kanepe ya da yatağa ortalanmalıdır. Ancak aynı odaya birden fazla tablo asılacaksa bu oranlama geçersizdir. Eğer bir odaya 2 ya da daha fazla tablo asılacaksa bu kez tabloların birbiriyle olan uzaklığına dikkat edilmelidir. Duvarınıza asacağınız tablonun türü, hangi döneme ait olduğu gibi bilgileri bilmeniz de önemlidir.

Tablolar, evde büfe gibi eşyaların üstüne asılacaksa büyük boyutlu olmalıdır. Aksi takdirde tablonuz fark edilmeyecektir. Tabloların çerçevesi de oldukça önemlidir. Çerçeve seçimi yaparken odanıza hakim rengi göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Yine tabloların mobilyalar ile uyumuna da mutlaka dikkat edilmelidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu