Güzellik

Havuçlu yüz temizleme jeli

havuçlu yüz temizleme jeli

Cildinizde oluşan yağı ve kiri havuçlu yüz temizleme jeli ile temizleyerek düzenli uyguladığınızda cildinizde yağ ve kirden eser kalmadığını ve pürüzsüz bir cilde kavuştuğunuzu göreceksiniz. Kozmetik mağazalarından cilt temizliğiniz için maske veya ürünler almak yerine evde doğal yollarla hazırlayacağınız yüz temizleme jeli ile cildinizin doğal temizliğini yapabilirsiniz.

Aşağıda vereceğimiz havuçlu yüz temizleme jeli ile cildinizdeki bakteriler yok olup giderken, cildiniz daha genç ve canlı bir görünüm kazanacak.

Havuçlu Yüz Temizleme Jeli

Malzemeler

1 adet havuç

2 tatlı kaşığı hakiki ayçiçeği yağı

2 tatlı kaşığı havuç yağı

 

Yüz Temizleme Jelinin Hazırlanması

Havucun dış katmanını soyarak bir kaseye rendeleyin ve ayçiçeği yağı ile havuç yağını üzerine ekleyerek iyice karışmasını sağlayın. Hazır hale gelen karışımı 8-10 saat kadar dinlendirmeniz gerekmektedir. Temiz cildinize karışımın dinlenmesinin ardından maskeyi uygulayarak yaklaşık yarım saat kadar yüzünüzde bekletin. Cildinizden ılık su ile karışımı arındırabilirsiniz.

Cildinizin temizliği için havuçlu yüz temizleme jelini haftada 1 kez cildinize uygulayarak daha temiz ve canlı bir cilt sahibi olabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu