Güzellik

çatlaklar için çözüm

Hayatınızın belli bir döneminde hamilelik veya bilinçsiz bir şekilde yapılan diyetten kaynaklı çatlaklar vücudunuzu sarabilir.
Kol, göbek çevresi ve bacaklar başta olmak üzere deri yırtılması görünümünü alan bu çatlaklardan kurtulmak için bazı önerilerde bulunacağız.
Çeşitli kozmetik ürünlerini deneyip sonuç alamamışsanız veya pahalı cerrahi yöntemlerle çatlaklarınızdan kurtulmaktan korkuyorsanız, uygulanacak daha doğal ve bitkisel yöntemlerle çatlakların önüne geçmeniz için yazımızı sonuna kadar okuyabilirsiniz.

çatlaklar için çözüm

Öncelikle çatlak oluşumuna uygun olan, yukarıda saydığımız bölgelerde bol nemlendirici kullanmanızı tavsiye ediyoruz.
Cildinizin sık aralıklarla nemlendirilmesi, çatlak oluşma ihtimalini neredeyse sıfıra düşürmektedir.
İkinci olarak su tüketimini arttırmanız gerektiğini söyleyebiliriz.

Kuruyan ciltte daha çok meydana gelecek olan çatlakların, esnekliğini kaybetmemesi için günlük 2 litre en az olmak üzere su tüketimini gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca söylediğimiz bu esneklik kaybından kaynaklı çatlakların oluşumunu engellemenin bir diğer yolu ise bol spor, egzersiz yapmak ve sürekli hareketli olmaktır.
Uzun süre oturmaktan kaynaklı hareketsizlikler, kilo almanıza neden olduğu gibi, ileride çatlak oluşumuna da zemin hazırlıyor olabilir.
Nihayetinde birgün aldığınız kilolardan şikayet edeceksiniz ve bunlardan kurtulmak için deneyeceğiniz yöntemlerin neticesinde vücudunuzda hoş görünmeyen çizgilerin oluşumuna neden olacaksınız.

çatlaklar için çözüm

Eğer bitkisel bir çözüm arayışı içerisiydeyseniz, aktarlardan veya büyük marketlerden bulabileceğiniz kakao yağı ile çatlak oluşan bölgelere masaj yapabilirsiniz.
Bu şekilde çatlak oluşma ihtimalini önceden sezdiğiniz hamilelik vs. durumlarında, oluşumun önüne geçebileceğiniz gibi aynı zamanda oluşmuş çatlaklarınızı da bu bitkisel yağ ile hafifletmeniz mümkün.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu