Güzellik

Yüz Lekelerini Kapatma

Yüzlerde görülen leke, iz ve sivilcelerin kapatılması bayanlar için makyaj uygulamaları içerisinde en çok önem verilen durumların başında gelmektedir.

Yüzlerdeki leke ve iz gibi durumlar bayanların en çok karşılaştığı durumlardır. Bu lekelerin bir kısmı kalıcı olurken bazıları ise dönem dönem bayanları oldukça rahatsız etmektedir. Özellikle yapılan makyaj uygulamalarında yüz lekelerini kapatma işlemi oldukça önemli bir durumdadır. Çünkü yapılan makyaj ne kadar kaliteli olursa olsun o izler belli olduğu takdirde görsel anlamda makyajın büyüsü tamamen bitmiş olacaktır. Bu sebeple günümüzde yüzlerde bulunun lekelerde kurtulmak ve tamamen kapatılmasına yönelik çeşitli bakım ve makyaj malzemeleri üretilmektedir. Kişideki lekenin durumu, kalıcılığı ve derinliğine göre uygun leke kapatıcının seçimi ve yine en uygun şekilde bu kapatıcının uygulanması yapılmalıdır. Özellikle yapılan kapatma işleminin uzun süreli olması bu manada oldukça önemli olmaktadır.

Güneş Lekelerinin Makyaj Uygulamaları İle Kapatılması

Yüz lekelerinin kapatma işlemlerinde en çok görülen durum güneş lekeleri olmaktadır. Gerçekten bayanların cildi daha hassas olduğu için özellikle yaz aylarında güneş ışınlarından erkeklere göre çok daha olumsuz etkilenmektedirler. Yüzde görülen çillenme ve izler güneş ışınları tarafından bayanlarda dönem dönem görülen bir sorundur Güneş lekelerini kapatma makyaj uygulaması için yeşil renkli kapatıcılar oldukça faydalıdır. Ve güneşten kaynaklanan lekeler için en ideal kapatıcı rengidir. Eğer lekeler çok derin değilse pudra işlemi ile de bu kapatma yapılabilmektedir.

Yüzdeki Lekelerin Kapatılması İçin Dikkat Edilecek Noktalar

Yüzdeki lekeler kapatılması için dikkat edilecek noktalar bulunmaktadır. Bu noktalar ise şu şekildedir;

  • Öncelikle güneşin olumsuz etkisine maruz kalmamak için güneş kremi sürmende özellikle yaz aylarında dışarı çıkılmamalıdır.
  • Kapatıcı makyaj uygulamalarında lekelerin olduğu noktaya uygulamalar yapılmalıdır.
  • Lekelerin kaynağı ne ise ona uygun kapatıcılar seçilmelidir.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu