Moda

Yeni Tırnak Modası

Protez tırnak uygulamaları arasında yer alan jel tırnak hakkında sizlere tüm bilgileri vereceğiz. Peki, jel tırnak modası nedir?

Son dönemler içerisinde protez tırnaklar son derece popüler uygulamalar arasındadır. Hem estetik bir görüntü ortaya çıkarması hem de kolay kolay bozulmaması adına bayanların protez tırnak tercih etme nedenleri arasındadır. Özellikle sahip olduğunuz tırnaklarınız hassas ve kırılgan olması durumunda jel tırnak sizin için bir kurtarıcı olacaktır.

Jel tırnak Nedir?

Protez tırnak en önemli uygulamalar arasındadır. Sizin tırnağınız üstüne sürülecek ve kurudukça sert hale gelerek tırnak görüntüsü alan bir jel yapılarak kullanılmaktadır. Genel olarak bir profesyonel insanlar tarafından uygulanması tavsiye edilmektedir. Akrilik tırnak uygulamasına göre daha fazla tercih edilen bir protez türleri arasındadır. Genel olarak el bakımına zaman ayıramayan bayanlar bu uygulamayı kullanmaktadır.

İlk olarak uygulamayı yaparken tırnaklardan ojeleri temizlemeniz gerekir. Tırnaklarınızı törpüleyip kısa hale getirdikten hemen sonra kütikül yağını sürerek kütiküllerinizi yavaşça itmelisiniz. İşlemi tamamladıktan sonra ellerinizi yıkayınız. Tırnak üzerinde ilk katı bütün tırnağınıza uygulayarak UV kurutma ışığı altında 2 – 3 dakika kadar kurutmanız gerekir. Son olarak törpü ile tırnaklarınızda yer alan pürüzleri ve tırnak üzerinde kalmış olan baloncukları düzelttikten sonra tırnaklarınız hazır hale gelmektedir.

Jel tırnak Çıkartma

Eğer jel tırnaklarınızı bir profesyonele yaptırmanız durumunda çıkarma konusunda da uzmanlardan yardım almalısınız. Eğer ev içerisinde kendiniz yaptıysanız çıkarmak için tırnak üzerinde jel tırnak kalmayana kadar törpülemeniz önerilir. Daha sonra ise asetonu döküp tek tek tırnaklarının üstünü kapatarak etrafına alüminyum folyo kaplamalısınız. Yaklaşık olarak 20 dakika sonra alüminyum folyoları çıkartabilirsiniz. Tırnak üstünde kalan jel törpü ile temizlenmektedir. Çok dikkat isteyen bir işlem olduğunu bilmeniz gerekir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu