Teknoloji

Yazılımcılar Ve Tasarımcılar İçin Renk Paleti Veren Siteler

Yazılımcılar Ve Tasarımcılar İçin Renk Paleti Veren Siteler Hangileridir? Bu yazımızda siz değerli takipçilerimiz için yazılımcılar ve tasarımcılar için renk paleti veren siteleri ele aldık.

Yazılımcılar Ve Tasarımcılar İçin Renk Paleti Veren Siteler Hangileridir? Yazılımcılar ve tasarımcılar için renk paleti veren siteler açısından birçok internet adresi bulunmaktadır. Özellikle yazılımcılar ve tasarım yapan kişiler için ücretsiz ya da ücretli bir şekilde renk paleti sağlayan bu sitelere kolay bir şekilde giriş yaptıktan sonra işlem yapabileceksiniz. İşte o internet adresleri;

  • Color Hunt

En çok kullanılan renk paleti sitesi olan Color Hunt kullanıcılar içn en iyi internet palet sitelerinden birisidir. Burada dikkat çeken bir yanı özellikle önceden kullanmış olan kullanıcıların da paylaştığı renkler diğer kullanıcılar tarafından görülmesi aynı zamanda oylanabilmesidir. Burada aynı zamanda yeni çıkan renkleri de görerek kendi renginizi de oluşturmanız da mümkündür. Bu internet adresinin bir diğer yanı da Chrome eklentisi olarak da kullanıma olanak sağlamaktadır. Beğendiğiniz rengin üstüne geldiğiniz zaman üstünde renk kodu çıkmaktadır. Bu kodun üstüne tıklamanız durumunda anından resim kodu kopyalanıyor.

  • Brand Colors

Değişik bir renk paleti internet adresi olan Brand Colors sitesi ise daha önce popüler olan uygulamalar da ve internet sitesinde hangi renklerin kullanıldığı hakkında bilgiler sunmaktadır. Eğer bu site üzerinden daha çok diğer uygulamalara benzeyen tasarım yapmak isteyenler için çokça kullanışlı uygulamalardan birisidir. Burada kopyalamak istediğiniz rengi bulmak ise oldukça basit bunun için yapmanız gereken ilk işlem kodun üstüne gelin ve ardından tıklatın sağ altta kopyaladığınız ve hangi renk kodunu kopyaladığınız hakkında da bilgi verecektir.

  • Material Ui Colors

Yazılımcılar ve tasarımcılar açısından önemli internet renk palet sitelerinden bir diğeri de Material ui colors sitesidir. Burada özellikle üzerinde yer alan ana renkleri bulunduran material ui colors sitesinde aynı zamanda parlaklıkları da değiştirerek aynı zamanda o rengin de nasıl gözüktüğü hakkında da bilgi vermektedir. Bu siteyi kullanmak isteyenler için aynı zamanda yukarıda yer alan yuvarlak düğmeyi sağa çekerek daha aydınlık renkler bulabilirken bu düğmeyi sola doğru kaydırdığınız zaman daha karanlık ve soluk renkler bulabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu