Moda

Vücudunuzu Tanıyarak Giyinin

Vücudunuzu bilerek giyinmek

Güzel giyinmenin yolu öncelikle vücudunuzu tanımaktan geçmektedir. Eğer ölçülerinizi bilirseniz her türlü kıyafeti rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Vücut tipinize göre giyinmenin ana mantığı dikkatleri sorunlu olan bölgeden başka bir noktaya çekmektir. Bu anlamda önerilerimize geçecek olur isek; konumuza büyük göğüslü hanımlar giyim önerilerimiz ile başlayabiliriz. Büyük göğüslü bayanlar giyim tercihlerinde kesinlikle kapalı yaka kıyafetleri tercih etmemelidir. Çok derin olmamak kaydıyla V yaka tarzı kıyafetler uygun olacaktır. Bunun yanında göğüs bölgenizi ortaya çıkaran dar kıyafetlerden de kesinlikle uzak durmalısınız. Aynı zamanda vücudunuzun bu bölgesinde aksesuar kullanmamanız da oldukça önemli bir konudur. Bu bölgenizde aksesuar kullanmak dikkatleri göğüs bölgenize çekmekten başka bir işe yaramazlar.

Kalın Belli Bayanlar İçin Öneriler

Kalın belli bayanlar giyim önerilerimize geçersek; burada amacımız dikkatleri belden uzaklaştırarak omuz veya kalça bölgesine çekmek olmalıdır. Düz kesimli ve dar model kıyafetlerin yerine derin yakalı V yaka kıyafetler, vatkalı ve kuplu giysileri özellikle tercih etmelisiniz. Kalın belli hanımlar giyim tavsiyelerimizin içine aksesuar olarak kemer kullanımını önermiyoruz. Çünkü kemer kullanımı da dikkatleri belinize toplayacak bir aksesuardır. Belinizi ince göstermek için ise “A” şeklinde kesim tarzı olan etekleri önerebiliriz. Üst bedeni ince ve basenleri geniş olan bayanların ise kalça bölgesini daha küçük gösterecek kıyafetlere ihtiyacı vardır. Kabarık etekler sizin asla yaklaşmamanız gereken kıyafetler olmalı. Sizin giyeceğiniz etekler daha düz kesim etekler olabilir. Üst bedeninizdeki kıyafetlerinizde açık renkleri tercih ederken alt kesimde kesinlikle koyu tonları tercih etmelisiniz. Yüksek belli pantolon ve eteklerden kaçının yerine boru paça pantolonları tercih edebilirsiniz.

Uzun Boylu Bayanlar İçin Öneriler

Boyu çok uzun veya ortalamanın altında olan bayanlara geldiğimizde ise şunları söyleyebiliriz. Kısa boylu bayanlar giyim tercihlerinde kesinlikle dar kıyafetleri tercih etmeliler. Giyilen ceket ve gömlekler bele tam olarak oturmalı ve kısa olmalıdır. Kısa boylu bayanlar için en önemli tiyo ise dik çizgili kıyafetler giymeleri gerektiğidir. Dik çizgileri olan kıyafetler boyu olduğundan uzun göstermektedir. Kısa boylu hanımların aksine uzun boylu bayanlar giyim tercihlerinde enine çizgili kıyafetleri tercih etmeliler. Üzerinize oturan kıyafetlerden ise kaçınmalısınız. Üzerinize oturan kıyafetler sizi çok daha uzun gösterir.  Yaka tercihlerinde ise bisiklet ve balıkçı yakayı tercih etmelisiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu