Burçlar

Tüm Burçlar

Bilindiği üzere her burcun karakteristik özelliği ve enerjisi farklı olmaktadır. Astroloji dünyasında toplan on iki tane burç vardır ve bunların her biri farklı kişilikleri yansıtmaktadır.

Tüm burçlar incelendiğinde ilk sırada 21 Mart- 20 Nisan ile Koç burcu gelmektedir. Koç burcu ateş burçları içerisinde yer almakta olup bu kategoride Aslan Ve Yay burcu da bulunmaktadır. Toprak burçları oğlak, başak ve boğa; hava burçları ikizler, kova ve terazi; su burçları akrep, yengeç ve balık olarak geçmektedir.

Toplam on iki tane olan burçların altı tanesi kuzeyde altı tanesi ise güneydedir. Burçlar isimlerini gök bilimciler tarafından her mevsimde ve ayda görülme şekillerine göre almaktadır. Koç burcunun yanı sıra sırasıyla boğa burcu, ikizler burcu, yengeç burcu, aslan burcu, başak burcu, terazi burcu, akrep burcu, yay burcu, oğlak burcu, kova burcu ve balık burcu vardır.

Tüm Burçlar Ve Özellikleri

Tüm burçlar ve özellikleri farklılık göstermektedir. Koç burcu bencil olması ile bilinmektedir. Sürekli olarak kendilerini öncü ve lider gören koç burçlarının rengi kırmızıdır. Boğa burçları yemek yemeye düşkün, kararlı ve güçlü olma özelliklerine sahiptir. İkizler burcuna gelindiğinde ise konuşmayı seven, sezgileri güçlü ve zeki bir kişilik karşımıza çıkmaktadır. Yengeç burcu denince ise akla duygusallık, sadakat, aile yaşamına düşkünlük gelmektedir. Aslan burçlarının özgüveni oldukça yüksektir, sürekli beğenilmek isterler. Başak burçları ise düzenli, tertipli, titiz ve temiz olması ile öne çıkmaktadır. Terazi burcu nazik ve uyumlu, dost tercihinde hassastır. Akrep burcu kararlı iken yay burcu sıcakkanlı ve neşeli, arkadaş canlısıdır. Oğlak burcu mütevazı, kova burcu yaratıcı ve akıllı, balık burcu merhametli ve iyi niyetli, romantik ve oldukça kıskanç olması ile tabir edilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu