Moda

Toplantı Yemeği ya da Romantik Yemekte Nasıl Giyinmeli

Giyim kuşam, kombin gibi kavramlar, özellikle kentli kadının hayatının merkezinde artık. En azından ortama uygun giyinmek konusunda son yıllarda algıların geliştiği ve farkındalıklar yakalandığı bir gerçek.
Toplantı yemekleri ya da akşam yemekleri ile özel davetlerde ne tür kombinler kullanılabilir? Bu tür ortamlarda giyim kuşam konusunda nelere dikkat edilmelidir?

Abartıdan kaçının
Davetlerde ya da yemeklerde ve iş toplantılarında abiye giymekten kaçınmak gerekir. Birbirinden gösterişli abiyelerinizi düğün ya da nişan gibi organizasyonlara saklayın ve yemeklerde şık ancak olabildiğince zarif ve sade olmaya bakın.

İpek ve saten kullanın
İpek ya da saten, akşam yemekleri ya da iş toplantı yemeklerinde en çok tercih edilen kumaş türleridir. İpek ya da saten bir bluz ve gömlek, romantik bir tanışma daveti için de oldukça ideal bir tercihtir.

Çok kısa ya da dekolteden uzak durun
İlk buluşma ya da özel bir davette çok kısa ya da dekolte giymeniz, karşınızdaki insana farklı bir mesaj vermek anlamına geliyor  hanımlar! Bu durum, özellikle ilk buluşma ya da tanışma yemeklerinde dekolteden kesinlikle uzak durmanızı gösteriyor. Toplantı yemeklerinde ise özellikle üstlerinizin bulunacağı davetlerde toplumsal bir kural olarak açılıp saçılmak yerine daha  muhafazakar bir kombini denemeniz, sizi insanların gözünde daha ciddi ve zarif gösterir. Toplantı yemeklerinde klasik takımlar, yaz aylarında ise kalem  etek gömlek kombinlerini uygun takılarla zenginleştirerek harika görünmek elinizde.

İpek Bluz pantolon ya da etek
Bu tür davetlerde en güzel kombin şüphesiz ipek bluz ile kalem etek ya da pantolondur. Kombininizi inci takım ile  süsleyebilirsiniz. Ancak bu tür kombinde çok zarif  modeller dışında gösterişli, çok değerli pırlanta ya da altın takılarınızı kullanmanız çok da hoş kaçmayacaktır.

Elbise ve ceket
Eğer ipek bluz klasiğinin dışına çıkmak istiyorsanız diz hizasında ya da altında elbisenizi ceketle tamamlayarak, stiletto ayakkabılarınız ile yemeğin en hoş kadını olabilirsiniz.

Daha spor bir kombin için
 Akşam yemeğinde çok spor bir tercih sizi basitleştirebilir. Ancak daha çok spor giyinmeyi seviyorsanız, Jean ve ipek ya da saten gömlek gibi eklektik bir stili, platform ayakkabılarınızla tamamlayarak çok hoş görünebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu