Güzellik

Sivilceleri Yok Eden Doğal Cilt Maske Tarifi

Sivilceleri Yok Eden Doğal Cilt Maske Tarifi! Sivilceler, bazen ergenlik çağında bazen de yağlı yüz tipine bağlı olarak yüzümüzde çıkar ve yüzümüzün pürüzsüz ve güzel görünmesini engeller.

Sivilceleri Yok Eden Doğal Cilt Maske Tarifi! Evde bulunan malzemelerle hazırlayabileceğiniz sivilceleri yok eden doğal yüz maskeleri ile sivilcelerinizden kurtulabilir ve daha güzel, pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Limon Maskesi

Limonun kurutucu bir etkisi vardır. Bu nedenle yağlı yüz tipine sahip olan kişilerde bu yağı kurutarak sivilcelerin azalmasına neden olur. Ayrıca limonun cildi sıkılaştırıcı bir özelliği de vardır. Bu nedenle limonla hazırlana maske geniş gözenekleri de kapatır ve cildinizi daha pürüzsüz görünmesini sağlar

Malzemeler

Yarım limon suyu

1 yumurta akı

Hazırlanışı

1 yumurta akına yarım limon suyunu ekleyin ve bunları iyice karıştırın. Ardından bu karışımı yüzünüze uygulayın ve yüzünüzde 15 dakika beklettikten sonra yüzünüzü iyice yıkayın. Limon yüzünüzde nem kaybına neden olacağı için ardından nemlendirici bir kremle yüzünüzü nemlendirin.

Bal ve Gül Suyu Maskesi

Gül suyu sivilcelerin ciltte yayılmasını engeller ve sivilceleri kurutur. Ayrıca gül suyu cildinizi yumuşatarak canlılıkta kazandırır. Bal da cildinizi besleyerek cildinizi tedavi eder. Böylece cildiniz sivilcelerden kurtularak daha sağlıklı ve pürüzsüz görünür.

Malzemeler

1 yemek kaşığı bal

1 yemek kaşığı gül suyu

Hazırlanışı

1 yemek kaşığı gül suyunun içine 1 yemek kaşığı balı koyun ve iyice karıştırın. Bu maskeyi cildinize iyice sürün ve yaklaşık 15- 20 dakika cildinizde kalmasını sağlayın. Ardından cildinizi ılık suyla yıkayın. Gül suyu ve bal cildinize çok faydalı olduğu için bu maskeyi sivilceleriniz kaybolana kadar her gün uygun uygulayabilirsiniz.

Yumurta Akı, Bal ve Limon Maskesi

Malzemeler

2 yemek kaşığı bal

1 yumurta akı

1 tatlı kaşığı limon suyu

Hazırlanışı

1 yumurta akını 2 yemek kaşığı balı ve 1 tatlı kaşığı limon suyunu bir kapta iyice karıştırın. Bu karışımı cildiniz temizken yüzünüze uygulayın ve yaklaşık 15- 20 dakika kadar bekletin. Ardından yüzünüzü ılık suyla temizleyin. Bu maskede limon suyu sivilceleriniz kurutup gözeneklerinizi sıkılaştıracak, bal ve yumurta akı yüzünüzü besleyerek daha sağlıklı ve pürüzsüz görünmesini sağlayacak.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu