Teknoloji

Samsung Galaxy A72 Cep Telefonu İncelemesi

Samsung Galaxy A72 Cep Telefonu özelliklerini sizler için araştırdık. Ülkemizde çokça tercih edilen telefonları sayesinde Samsung birden fazla modeli sayesinde ülkedeki telefon piyasasını ele geçirmiş durumunda.

Samsung Galaxy A72 Cep Telefonu özelliklerini sizler için araştırdık. Samsung marka telefonlar ülkemizde birçok kişi de bulunan markalardan birisidir. Özellikle birden fazla faktöre sahip olan telefonları fiyat bakımından ucuz performans bakımından da üstün özellikler bulunmaktadır. Bu yazımızda ele alacağımız yeni modellerinden birisi olarak görülen Samsung Galaxy A72 modeli ise telefon arayışında yenilikçi modeller arayanlar için üstün özelliklere sahip.

Samsung Galaxy A72, tasarım konusunda güncel Samsung telefonların tasarımlarından ayrılmamış şirketin son zamanlarda imzalaşan tasarımlarına bakarsak Galaxy A72, şirketin önemli telefonlarından birisidir. Galaxy S21 Ultra’da olduğu gibi hatırı sayılır büyüklükte kamerasıyla dikkat çekmektedir.

Bunun yanı sıra telefon kamera kurulumunda 64 MP’lik çözünürlüğe sahip ana kamerası ile birlikte 8 MP çözünürlüğünde 3x optik zoom ve 30x dijital zoom sunan bir telefoto kamerasıyla da dikkat çeken telefonlardan birisidir.

Samsung Galaxy A72 Depolama Alanı Nasıl?

Samsung Galaxy A72 model telefonu gücünü 2020 ve 2021’in en popüler işlemcisi olan Snapdragon 720G’den almakla birlikte Galaxy A72, Adreno 618 grafik birimi ve 8 GB RAM desteği sağlamaktadır. Depolama kanadında ise piyasada 128 GB ve 256 GB seçenekleri mevcuttur aynı zamanda SD kart desteği sayesinde depolama istenilen miktarda arttırılabilir.

Samsung Galaxy A72 Batarya

Özellikle bağlantı kanadında Wi-Fi ac ve BT 5.0 desteği de mevcut olan Samsung Galaxy A72 bunların daha güncel olması konusunda elbette büyük bir avantaja sahiptir. Güvenlik için ekran altı parmak izi ve yüz tanıma da mevcuttur. Yüz tanıma oldukça iyi çalışmaktadır.5.000 mAh bataryası sayesinde 25 Watt şarj desteği de sunan cihaz, oldukça yeterli değerleri verebilmektedir.

Genel olarak Samsung Galaxy A72 bir önceki modellere göre dikkat çekici bir özelliğe sahip bu nedenle telefon almak isteyenlere iyi bir örnek olarak verilebilir, son zamanlarda özellikle şık ve zarif görünümü ile dikkat çekici bir telefon modeli olarak bilinen Samsung Galaxy A72 özellikleri ile de tercih edilebilir telefonlar arasında yer almaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu