Teknoloji

PS4 Fabrika Ayarlarına Döndürme Nasıl Yapılmaktadır?

PS4 Fabrika Ayarlarına Döndürme Nasıl Yapılmaktadır? PS4 bir süre sonra donma ve kasma gibi sorunlar gözlenecektir. Bu nedenle PS 4 ‘ünüzü fabrika ayarlarına döndürmeniz gerekmektedir. İşte konuyla ilgili merak edilenler yazımızda..

PS4 Fabrika Ayarlarına Döndürme Nasıl Yapılmaktadır? PS 4 fabrika ayarlarına döndürme yapacağınız birkaç küçük işlem sonrası yapacağınız ayarlara verilen isimdir. Burada sunulan ayarlar sayesinde PS 4’de yer alan fabrika ayarlarına döndür seçeneği sayesinde siz de PS 4 sisteminizi eski sürümüne döndürme yapabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde PS 4 eski fabrika ayarlarına dönüş yaparak daha hızlı bir kullanım seçeneği sunulacaktır.

PS 4 ilk ortaya çıktığı zamanlar birçok açıdan hatalarının olduğu söylenmişti. Bu hatalar arasında öncelikle PS 4’de yaşan kasma donma ve FPS düşüklüğü gibi sorunlar bir süre sonra sorun haline gelmektedir

PS 4 Fabrika Ayarlama Nedir?

PS 4 fabrika ayarlarına döndürme sistemi olarak sunulan bu seçenekte aslında normal olarak yaptığımız bir sistemdir. Burada özellikle PS 4 fabrika güncel fabrika ayarlarına döndürme seçeneği sunulmaktadır. Bu aslında telefonumuzda hatta bilgisayarımızda yer alan format anlamına da gelmektedir.

PS 4 fabrika ayarlarına döndürmek için öncelikle PS 4 ayarlarınızda sorun yaşamanız lazım eğer PS 4 ünüzde bir sorun yoksa fabrika ayarlarına döndürmek anlamsız kalacaktır. Bu nedenle PS 4 ayarlarınızı eski ayarlarına çevirmek için sunulan yöntemleri dikkatli bir şekilde takip ediniz.

PS 4 Fabrika Ayarlarına Döndürmek İçin Neler Yapılır?

Adım 1: Öncelikle PS 4 ana ekranda yer alan ayarlar bölümüne giriş yapınız daha sonra burada yer alan PSN kısmına giriş yapınız. PSN ekranı karşınıza geldiği vakit “Ana PS4 Sistemini etkinleştir” seçeneği karşınıza çıkacaktır. Bu seçeneğe tıklayınız ve burada devre dışı bırak seçeneğini seçin. Bu işlemden sonra PS 4 yeniden başlatılacaktır.

Adım 2: PS 4’ü yukardaki işlem sayesinde ana sisteminden çıkarttıktan sonra ise yapmanız gerekeneler sırasıyla Ayarlar>Sıfırlama>PS4 seçeneğidir. Bu adımdan sonra karşınıza ise Hızlı ve Tam seçeneği çıkacaktır. Eğer PS 4 ünüzü kasma donma fabrika ayarlarına döndürme yapmak için tam bir şekilde içinde yer alan tüm oyun video ve resimlerin silinmesini isterseniz tam seçeneğini seçmek daha doğru olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu