Güzellik

Makyaj Bazı Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Uygulanır

Her bayan makyaj yapmayı sevmektedir. Bulunduğunuz yer allan her an bakımlı görünmeniz gerekiyorsa makyaj en önemli kurtarıcıdır. Makyaj bazları makyajın kalıcı olmasına yardımcı olmakta ve cildin üzerinde koruyucu bariyer yaparak doğal bir cilt görüntüsünü elde etmektedir. Peki, makyaj bazı nasıl kullanılır?

Makyaj gerçekleştirirken önemli olan malzemeler arasında makyaj bazı olarak değerlendirilmesi gerekmektedir. Doğal bir cilt elde edebilmek adına önemli bir konumda bulunan makyaj bazı kapatıcı ile iyi bir nemlendirici özelliğini de bünyesinde tutmaktadır. Koruyucu bir özelliği bulunan makyaj bazı koruyucu bir bariyerdir. Makyaj bazları farklı cilt türlerine göre değişkenlik gösteren malzemeler arasında da bulunmaktadır. Peki, makyaj bazı nedir ne işe yarar nasıl uygulanır?

Neden Kullanılır?

  • Makyaj bazları cilt üzerinde yer alan ton farklılıklarını gidermektedir. Cildin her bir köşesinin aynı tonda olmasına yardımcı olabilmektedir.
  • Makyajın ömrünü uzatmakta, cildinizi korumaktadır.
  • Cilt kusurlarını kapatır.
  • Makyaj çeşitlerinin performansını arttırmaktadır.

Nasıl Kullanılır?

Makyaj bazı uygulamanın en önemli noktalarından bir tanesi sadece gerekli yerlere uygulama yapılması gerekmektedir. Yüzünüzde parlayan, çabuk yağlanmaya devam eden yerlere uygulamalısınız. Tüm yüzünüz üzerinde aynı sorun varsa, elbette yüzün tamamına uygulama gerçekleştirebilirsiniz.

Makyaj bazını temiz cildinize uygulamanız gerekir. Eğer cildiniz çok kuru olması durumunda bazın nemlendirme özelliği yeterli olmayacaktır. Bu anlamda bazınızı kullanmadan hemen önce yüzünüzü nemlendirmeniz gerekir. Yüzünüz nemlendiriciyi emdikten hemen sonra bazınızı yüzüne dairesel hareketlerle uygulayabilirsiniz. Dilerseniz fırça yardımı ya da süngerle sürebilirsiniz. Göz altları çok ince bir tabakası olmasından dolayı ürünü göz altına kullanmaktan kaçınmalısınız. Makyaj bazı ne kadar ince uygulanırsa o kadar iyi olmaktadır. Makyaj bazınızı sürdükten hemen sonra makyaj uygulamasına geçmeden 3-4 dakika kadar bazınızın kurumasını beklemeniz gerekir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu