Güzellik

Kaz Ayaklarını Azaltmak için Yüz Egzersizleri

Kadınlarda yaş ilerledikçe yüzde meydana gelen kaz ayakları en sinir bozucu durumlardan biridir. Her gün kaz ayakları için bin bir çeşit krem ve bakım ürünü üretilse de bunlar çoğu zaman içerik veya düzenli kullanmama yüzünden etkisini gösteremez ve kaz ayaklarında hiçbir ilerleme kaydedilemez. Kaz ayaklarından kurtulmanın en etkili yollarından biri düzenli olarak günlük yüz egzersizleri yapmaktır. Yüz egzersizi yapan bayanların yaşıtlarına göre daha genç göründüğü uzmanlar tarafından gözlenen bir durumdur.

Kaz Ayaklarını Azaltmak için Yüz Egzersizleri
Kaz Ayaklarını Azaltmak için Yüz Egzersizleri

Yüzde hoş görünmeyen kaza ayaklarından kurtulmanın ilk egzersizinde şakaklarınızı iki parmağınızla bastırırken gözlerinizi hızlı hızlı açıp kapatmanız gerekir. Bu işlemi 5 kez tekrarlamalısınız. Bunun ardından biraz rahatlayarak gözlerinizi kapatın ve gözleriniz kapalı halde 10 kez aşağı ve yukarı bakın. Hazır gözleriniz kapalı iken kaşlarınızı olabildiğince yukarı kaldırın ve bu işlemi yaparken de kirpiklerinizi de aynı şekilde olabildiğince aşağı doğru esnetin. Esnemiş olan kirpiklerini 5 saniye böyle bekletin ve bu işlemi de en az 5 kez tekrarlayın.

Kaz Ayaklarını Azaltmak için Yüz Egzersizleri
Kaz Ayaklarını Azaltmak için Yüz Egzersizleri

Kaz Ayak Düşmanı 2 Yüz Egzersizi

Yüzünüzdeki kaz ayaklarının düşmanı olan en etkili egzersizden biri gözleriniz açık halde 10 kere yukarı aşağı ve 10 kere de sağa ve sola bakmanızdır. Diğer yol ise; gözleriniz yine açık halde kaşlarınızı kaldırın ve üst göz kapaklarınızı yarıya kadar kapatın. Daha sonra göz kapaklarınızı yapabildiğiniz kadar irisin üstünde göz akınız görünene kadar büyük açın. Her gün düzenli olarak uygulayacağınız bu yöntemler ile kaz ayakları sorununu en aza indireceğinizden emin olabilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Yüz egzersizleri gerçekten çok işe yarıyor. Erken yaşlanmak ve erken kırışıklara sahip olmak istemiyorsanız yüz egzersizlerini uygulamanızı tavsiye ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu