Dekorasyon

Evin Güzel Kokması İçin Ne Yapılır?

Evinizin güzel kokması evde olduğunuz sürece tüm güzel hislerinizi de harekete geçecektir. Ancak nasıl bir kokuya ihtiyacınızın olduğunu da doğru şekilde tespit etmeniz lazım. Her kokunun farklı duyuları harekete geçirdiğini biliyor musunuz? Örneğin gül ile sandal ağacı kokusu evinizde romantik bir havanın esmesini sağlayacaktır. Şayet romantik bir ev dekorasyonuna sahipseniz kullanmanız gereken koku gül veya sandal ağacı kokusudur.

Evin Güzel Kokması İçin Ne Yapılır?
Evin Güzel Kokması İçin Ne Yapılır?

Bu Koku Enerjinizi Yükseltir

Gün içerisinde sürekli kendinizi yorgun ve bitkin hissediyorsanız sizin ihtiyacınız olan koku nane ve limon kokusu harmanlanmasından doğacak. Bu koku enerji seviyenizi her daim üst düzeyde tutar. Ayrıca beyninizi uyarır ve daha verimli çalışmanıza da yardımcı olur. Bu yüzden home office çalışanlara nane ve limon kokusu ile evlerini ferahlatmalarını öneriyoruz.

Evlerde sık kullanılan lavanta ve papatya kokusu ise huzur verir. Stresten arınmanızı sağlar, sinirleri sakinleştirir. Eğer stresli bir mesleğe sahipseniz sizin ihtiyacınız olan koku nilüfer çiçeklerinden oluşan oda kokularıdır. Çünkü eve geldiğiniz anda daha huzurlu ve daha sakin olmanıza yardımcı olacak bu koku kendinizi yenilemenize de yardım edecektir.

Evin Güzel Kokması İçin Ne Yapılır?
Evin Güzel Kokması İçin Ne Yapılır?

Küçük bir evde yaşayanlara önerimiz de bergamot ve adaçayı kokularıdır. Çünkü bu kokular insanda ferahlık duygusu uyandırır. Kendinizi daha dinlenmiş ve daha ferah hissedersiniz, evinizin küçüklüğünü size unutturacağından hiç şüpheniz olmasın. Portakal ve greyfurt kokuları da enerji seviyenizi yükselten kokular arasında yer alır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Evin güzel kokması hem sizin için hem de misafirleriniz için çok hoş bir durum içeriyor. Güzel kokması için de kokulu mumlar ya da çiçeklerle değerlendirebilirsiniz. Evin havasını bir an da değiştirebiliyor. Mutlaka denemelisiniz. :))

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu