Sağlık

Kavrulmuş Sarımsak Mucizesi

 

Antibiyotik kaynağı olarak bilinen sarımsak, daha pek çok mineral ve vitamin açısından zengindir. Bağışıklık sistemini güçlendiren, enfeksiyona karşı savaşan sarımsak aynı zamanda saçları uzatması ile de bilinir.

İlk 1 Saat

Sarımsağın her hali şifa iken kavrulmuş sarımsak çok daha yüksek şifa kaynağıdır. Yutulan kavrulmuş sarımsaklar yaklaşık 1 saat sonra vücut tarafından sindirilir ve etkisi görülmeye başlanır. Günde 6 diş kavrulmuş sarımsak yenilmelidir.

4-6 Saat Sonra

Bu sarımsakları yedikten sonra yaklaşık 4-6 saat içinde serbest radikallerle savaş başlayacaktır. Sarımsakta bulunan güçlü antioksidanlar sayesinde pek çok hastalıkla savaşılmaktadır. Hatta kanserli hücrelere karşı kavrulmuş sarımsak kürü bir mucizedir. Tansiyon ya da kolesterol gibi kronik hastalıklara karşı da oldukça faydalıdır.

6-7 Saat Sonra

İlk 6 saat boyunca sarımsağın antioksidan özelliği ortaya çıkar ve metabolizmayı güçlendirir. Sonraki saatlerde ise artık anti bakteriyel özelliği görülmeye başlanır. Bu sayede vücuttaki zararlı bakterilerle savaşmak mümkün olacaktır.

7-10 Saat Sonra

Sarımsak yemenin üzerinden en az 7 saat geçmişse, sarımsak tarafından salgılanan yararlı maddelerle oksidasyon oluşumunu engeller. Artık sarımsak etkisi tüm hücrelerde hissedilir hale geliyor. Daha küçük maddelere ayrılan sarımsaklar vücudun her yerine ulaşıyor. Yani bu şekilde dokuların oksitlenmesi önleniyor. Şeker hastalığı, kanser, siroz, böbrek hastalıkları ve bunlara benzer pek çok hastalıkla sarımsak savaşmaktadır. Daha önceden hastalıklara karşı da iyileşmeyi sağlamaktadır.

10-24 Saat Sonra

10 saatten sonra ise kavrulmuş sarımsağın faydaları halen bitmiyor. Kolestrolü dengelemeye ve kemikleri güçlendirmeye devam ediyor. Sarımsağın asıl faydaları bu saatten sonra ortaya çıkıyor. Kalp damar hastalıklarına karşı koruyan sarımsak, aynı zamanda vücuttaki ağır metallerin atılmasını da sağlıyor. Kötü huylu hücrelerle savaşan sarımsak, iyi huylu hücreleri ise besliyor.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu