Dekorasyon

Home Ofis Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Home Ofis Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? Home Ofis çalışma düzenine sahipseniz, aşağıdaki detaylara dikkat ederek harika bir çalışma alanı elde edebilirsiniz..

Home Ofis Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? Teknolojinin gelişmesi ve internetin yaygınlaşmasının ardından uzaktan çalışma yani evden çalışma oldukça yoğunlaştı. Peki home ofis çalışanıysanız odanızı nasıl dekore etmelisiniz? İşte cevabı..

Belirli Bir Alan Tanımlayın

Bunu başka bir yerde yapma imkânınız olduğu sürece, kanepede, yatakta veya mutfakta çalışmanın cazibesiyle başa çıkmalısınız. Çünkü konsantrasyon ve performans için bu önemli bir detaydır. Belki bir bilgisayar ve yazıcı yerleştirmek için bir oda, ayrıca dosya, kitap ve diğer eşyaları yerleştirmek için raflar ayırabilirsiniz.

Işığa Dikkat Edin

Doğal ışık bazen alanların dağılımı veya evlerin yönelimi nedeniyle her zaman mümkün olmayabilir. İş alanının doğal ışığa izin veren ve pencereye yakın bir yerde konumlanması çok önemlidir. Yapay aydınlatma, daha iyi dağılmış ve gözleri yormayacak şekilde ekrandaki yansımaları önlemek için iyi bir konuma yerleştirilmiş olmalıdır.

Uyumlu Renkler

Sakinliği ve konsantrasyonu kolaylaştırmak için çok gürültülü olmayan bir ortamda olmak önemlidir. Duvarlar, işe koyulmanız ve çalışmanız için sizi motive eden ve ilham veren bir renk olmalıdır. Ayrıca ofisinizin diğer mobilya ve unsurlarıyla kromatik bir uyum sağlamanız da tavsiye edilir. Beyaz asla başarısız olmaz ve alanın temiz ve düzenli görünmesine yardımcı olur. Konsantrasyonu en çok teşvik eden mavidir. Kırmızı ve turuncudaki bazı detaylar yaratıcılığı teşvik eder.

Ergonomi Çok Önemli

Masa ön kollarınızı ve bileklerinizi destekleyecek kadar büyükse, boynunuzu veya gövdenizi çevirmeden tutmaya çalışmalısınız. Bundan dolayı masa ve ekranın konumuna dikkat etmeniz lazım. Ekranı kendinizden mümkün olduğunca uzağa, minimum 40 cm mesafeye yerleştirmelisiniz. Tabii ki, iyi bir masa ve iyi bir sandalye önemlidir. Yapabiliyorsanız, bilgisayar kullanımınıza göre bir masa seçin, önünde çok zaman geçirecek, telefonda konuşacak ya da çok not tutacaksanız bunu göz önünde bulundurun.

Alanınızı İyi Organize Edin

İyi koşullarda çalışmak, konsantrasyon ve yaratıcılığın akması için şarttır. Çalışma alanınızı odaklanmanıza yardımcı olacak şekilde düzenlemek için zaman ayırın ve malzeme ve belgelerinizin basit ve görünmez bir şekilde saklanmasına ve sınıflandırılmasına olanak tanıyan öğelerle kendinize yardımcı olun. Güzel anıları geri getiren ve sizi pozitif enerjiyle dolduran objeler ve dekoratif öğeler de yerleştirebilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu