Güzellik

Her Kadının Bilmesi Gereken Makyaj Hileleri Nelerdir?

Her Kadının Bilmesi Gereken Makyaj Hileleri Nelerdir? Özellikle günlük hayatta çoğu kadın makyaj yapmaktadır. Fakat makyajı sadece estetik bir görünüm kazanmak için değil aynı zamanda yüzde daha doğal bir görüntü kazandırmak açısından da yapmak gerekir. Bu nedenle bu yazımızda Her kadının bilmesi gereken makyaj hilesini ele aldık.

Her Kadının Bilmesi Gereken Makyaj Hileleri Nelerdir? Her kadının bilmesi gereken makyaj hilesi hakkında ele aldığımız bu yazımızda özellikle kadınların günlük hayatta yaptıkları makyajın hilelerini ele alarak daha canlı ve daha güzel bir görünüm kazandırmak açısından ele alıyoruz.

Makyaj Hileleri

  • İlk yapmanız gereken işlem cildinize uygun olan temizleyici bulup bu temizleyici ile temizledikten sonra, cildinizi de bir miktar sürerek cildinizi nemlendirmeye çalışın
  • Burada önemle dikkat etmeniz gereken şey cilt tipinize ve renginize uygun olan bir fondöteni aldıktan sonra bu fondöteni bütün yüzünüze ve çenenizin altına doğru düzgünce yaymaya başlayın. Burada özellikle ince bir tabaka halinde sürmeye özen göstermenizdir bu şekilde uygulanan fondöten sayesinde daha iyi sonuç elde edeceksiniz.
  • Uyguladığınız fondötenin ardındaki işlem ile cildi aynı zamanda biraz daha aydınlatmak açısından gözlerin altında yer alan ve burun kanatlarının etrafında yer alan kısımları dudakların altındaki koyu kısımları daha koyu fondöten ile çene kemikleri gibi yerleri ise daha açık fondöten uygulayabilirsiniz.
  • Aynı zamanda cildinizde yer alan kusurları da bir kapatıcı sayesinde gizleyebilirsiniz. Bunu yapmak için ise cilt lekelerine ve aynı zamanda sivilce gibi yerlere de bir miktar kapatıcı sürmeniz gerekmektedir.
  • Gözlerinize farı uygularken öncelikle önceden tüm göz kapağına bir aplikatör yardımı sayesinde farı uygulayabilirsiniz. Burada özellikle istediğiniz kısımlar da rengi azaltmaya çalışın ya da artırın.
  • Aynı zamanda göz için gölge uygulamak için de bir göz kalemi yardımı ile uygulayabilirsiniz. Uygulayacağınız ton göz farından daha koyu da olabilir.
  • Kirpiklerinizin daha sıkı görünmesi açısından ve aynı zamanda göz biçiminizin de daha iyi fark edilmesi için göz çevresi için yani kirpik diplerinize çizgi çekerek daha güzel bir kirpik görünümü elde edebilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu