Dekorasyon

En Popüler Ev Dekorasyon Tarzları Nelerdir?

En Popüler Ev Dekorasyon Tarzları Nelerdir? Dekorasyon stilleri arasında kalarak seçimde zorlanan insanlar, öncelikle renk durumunu sorgulamalıdır. Bizde bu yazımızda konuyla ilgili detayları ele aldık.

En Popüler Ev Dekorasyon Tarzları Nelerdir? Rengârenk bir ortam mı istemekteler ya da yansız renk tonlarını mı tercih etmekteler konusunda karar vermek zorundadırlar. Bu seçime göre de kendi tarzını oluştura bileceklerdir.

Bohem Tarzı Dekorasyon

Bohem tarzı dekorasyon için genel olarak sıcak özellikte toprak renkler tercih edilmektedir. Bohem stilini ön plana taşıyacak renklerin başında kahverengi gelmektedir. Altın sarısı ile mor ve ateş turuncusu da bu tarzın havasını oluşturan renk seçeneklerindendir. Elektrik mavisi gibi diğer mücevher tonlarının da hem aksesuarlar hem de kilim gibi taban dekorasyon malzemelerinde tercih edilmesi ile stil kendini ortaya çıkarmaktadır.

Bohem tarzı bir dekorasyonun başarı sırrı, en doğru sıcak özellikli renklerin kullanılmasında yatmaktadır. Bu renklerin birleşimi başarıyı getirecektir. Bohem tarzı dekorasyon oluştururken, hem beyaz hem de diğer tarafsız renklere yer yoktur. Bol desenli eşyaların ve aparatların kullanıldığı Bohem tarzı dekorasyon, basit formlardan uzaklaşmadan gerçekleştirilmelidir.

Elektrik Tarzı Dekorasyon

Farklı renklerin ve desenlerin sağladığı uyum ve denge ile ortaya çıkan elektrik tarzı dekorasyon, hem parça hem doku hem de başka döneme dair bileşenler üstünde kurulan uyumla ortaya konulmaktadır. Kişisel beceri ve bakış açısı ile bu tarzda oldukça farklı işlere imza atıla bilmektedir. Oluşturulacak renk birleşimi sayesinde, keyifli ortamlar ortaya konacaktır.

Elektrik tarzı dekorasyon için önemli adım, renk seçimidir. Püf nokta mesabesinde olan renk, tasarımın birleştirici rolünü üstlenecektir. Tutarlı bir tasarım ve görünüm elde etmek için sürekli birleşici karakterdeki renge dönülmesi gerekmektedir. Sonraki önemli adım ise hali hazırdaki duvar renginin taklit edilmemesidir. Yapılması gereken, kişisel renk paletinin oluşturulmasıdır.

Geleneksel Tarzı Dekorasyon

Ahşap ve bağlı renkleri ile zeytin renginde kendini bulan insanların tercih edeceği stil, geleneksel tarzı dekorasyondur. Geleneksel tarzda duvarlardaki nötr renkteki tuğla görünüm, hem mobilyaların rengarenk yapısına hem de sanatsal içerikli eserlerin kullanılmasına olanak sağlamaktadır. Kırmızı ile kahverenginin yanı sıra hem yeşil hem de sıcak temel tabanlı mücevher tonları, geleneksel tarzı dekorasyon için en temel yapı taşı niteliğindedir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu