Eğitim & Kurs

En Popüler Dijital Eğitim Platformları Hangileridir?

En Popüler Dijital Eğitim Platformları Hangileridir? Şüphesiz, çevrimiçi kurslar ve sanal eğitim, son yıllarda küresel olarak eğitim planında devrim yarattı.

En Popüler Dijital Eğitim Platformları Hangileridir? Milyonlarca insanın profesyonelleşmeye devam etmesine yardımcı olan programlar, uzmanlıklar ve uzaktan kurslar sunan birçok online platform var. Bu yazımızda en çok tercih edilen dijital eğitim platformları listelendi.

Crehana

Bu, insanları eğitmeye odaklanmanın yanı sıra mükemmel akademik programlara sahip olan, dünya çapında en ünlü çevrimiçi eğitim platformlarından biridir. Aylık bir ücret karşılığında bu platformda bulunan tüm kurslara ve kariyerlere erişebilirsiniz.

Udemy

En popüler dijital platformlar arasındadır. Dünya genelinde tanınan bir sitedir. Bu, şu anda çevrimiçi kurslar almak için piyasadaki en önemli platformlardan biridir. Kendilerini güncellemek veya mesleki faaliyet alanlarında giderek daha rekabetçi hale gelmek isteyen profesyonel yetişkinlere yönelik bir çevrimiçi öğrenme platformudur. Ayrıca, profesyonellere kendi kurslarını oluşturma, daha sonra onları tanıtma ve önemli bir gelir elde etme fırsatı sunar. Udemy 2010 yılında kuruldu ve şu anda çok çeşitli alanlarda 65.000’den fazla kursa sahip.

Coursera

Bu internetten öğrenme platformu, Stanford Üniversitesi’nden ünlü akademisyenler tarafından geliştirildi ve 2012 senesinde kullanıcılara sunuldu. Kurucularının amacı, Kitlesel ve Açık Çevrimiçi Kurslar veya daha iyi bilindiği şekliyle MOOC’ler aracılığıyla nüfusun İngilizce ve diğer dilleri öğrenmesine yardımcı olmaktı. Ancak eğitim önerisinin çeşitlenmesi uzun sürmedi ve sonuç olarak günümüzde insanlar birçok alanda sanal kurslar alabiliyor.

edX

Bu, dünyadaki en popüler MOOC platformlarından bir diğeridir, öyle ki, lansmanından sadece 4 yıl sonra, 10 milyondan fazla kullanıcıya sahipti. Çevrimiçi üniversite kursları sunmak için Harvard Üniversitesi ile Massachusetts Teknoloji Enstitüsü iş birliği sonucu geliştirilmiştir. Ancak asıl ilgi alanı hem araştırmayı hem de öğrenmeyi teşvik etmek için ücretsiz sanal eğitimi teşvik etmek olduğundan, amacı ticari değildi. En beğenilen dijital eğitim platformları arasındadır.

Tutellus

Kursları aracılığıyla Pazarlama, Uygulamalı, Doğa veya Sosyal Bilimler gibi büyük mesleki dallarda, dillerde ve daha pek çok konuda bilgi edinebilirsiniz. Öğrenciler kendi derslerini yayınlayabilir ve bunlar aracılığıyla gelir elde edebilir. Video kursu modu, bir video veya kurs kaydetmenize ve bunu doğrudan platforma yüklemenize olanak tanır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu