Hamilelik

Aşılama Tedavisi Ağrı veya Acıya Neden Olur Mu?

Aşılama Tedavisi Ağrı veya Acıya Neden Olur mu? Aşılama işlemi sırasında ve sonrasında hamile kadınların kasıklarında nadiren çok hafif ağrılar olabilir. Peki bunun sebebi nedir?

Aşılama Tedavisi Ağrı veya Acıya Neden Olur mu? Doğal olarak bebek sahibi olmak isteyen ancak zorluk yaşayan eşler için aşı tedavisi alternatif bir yöntemdir. Son yıllarda teknolojinin ilerlemesi birçok yardımcı üreme yöntemi sunmaktadır.

Aşı tedavisi de rahatlıkla uygulanabilen ve anne adayının ağrı ve acı hissetmediği bir tedavidir. Bu yöntemin başarı şansı diğer tüp bebek yöntemlerine göre daha az olsa da uygulanabilirliği nedeniyle sıklıkla yardımcı üreme yöntemlerinde uygulanmaktadır ve tedavisi oldukça kolay ve pratiktir. Aşıdan sonuç alamazlarsa tüp bebek yöntemine başvurabilirler.

Aşı tedavisi sırasında ve sonrasında kadının kasıklarında çok hafif ağrılar olabilir ancak ağrılar normaldir. Çoğu zaman aşı yöntemini talep eden hamile kadınların çoğu herhangi bir ağrı hissetmezler. Ağrı varsa anne adayının ilaç kullanmasına bile gerek yoktur. Ancak aşı sonrası yaşanan ağrı çok fazla ise bunun nedeni farklı olabilir. Bu sebeple doktora başvurmanızda fayda vardır.

Bu Yöntemde Acı Ve Ağrı Olur Mu?

Aşılama yönteminden sonra genellikle ağrı veya acı olmaz. Ancak zaman zaman hamile kadınlarda kasık ağrısı oluşur. Bu durum ciddi bir şekilde tekrarlanmamaktadır. Normal kabul edilen bu ağrılar anne adayını fazla etkilemez. Aynı zamanda bu nedenle herhangi bir tedaviye gerek yoktur. Ayrıca, anne adayı şiddetli ağrı veya ağrı hissediyorsa, bu başka faktörlerden kaynaklanmaktadır. Bu gibi durumlarda uzman bir doktora danışmak gerekir. Öte yandan aşı sonrası kasıkta ağrı hissi gebelik belirtisi olarak adlandırılmamalıdır. Aşıdan sonra gebelik belirtisi olması 10-11 gün sürer.

Aşılama Yöntemi Başarılı Bir Hamilelik Şansını Nasıl Etkiler?

Bu yöntemin başarı olasılığı diğer üremeye yardımcı yöntemlere göre daha azdır. Ancak diğerlerine göre kolay ve pratik uygulaması sayesinde iyi bir alternatiftir. Bu nedenle ilk tedavi seçeneği olarak bu yöntem tercih edilmektedir. Aşı sonrası ağrı yaygın bir sorun değildir. Hamilelik belirtilerinden biri de kasık ağrısıdır. Aşıdan 7-10 gün sonra yaşanabilir. Ancak yaşanan ağrının adet sancısı olduğundan emin olmak gerekir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu